Reklama

Zima atakuje. Warunki na drogach są trudne

Opublikowano:
Autor:

Zima atakuje. Warunki na drogach są trudne  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz pierwszy od kilku tygodni w Płocku pojawił się śnieg. Od kilku godzin pada intensywnie, więc na niektórych ulicach zalegają kilkucentymetrowe warstwy białego puchu. Wielu kierowcom utrudniło to życie.

Po raz pierwszy od kilku tygodni w Płocku pojawił się śnieg. Od kilku godzin pada intensywnie, więc na niektórych ulicach zalegają kilkucentymetrowe warstwy białego puchu. Wielu kierowcom utrudniło to życie. 

W Polsce nadal nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe. Przez wiele tygodni pogoda była łaskawa, ale dziś od rana niemal bez przerwy pada śnieg. Na ulicach zalegają kilkucentymetrowe warstwy śnieżnego błota. Ruch w mieście znacząco zwolnił. Drogowcy zapewniają jednak, że robią co mogą. Przy tak intensywnych opadach utrzymanie w pełni oczyszczonych dróg jest po prostu niemożliwe. 

- Piaskarki wyjechały z bazy o 11:00 i do 14:00 zostały posypane wszystkie ulice - mówi w rozmowie z nami Tomasz Żulewski, dyrektor Miejskiego Zakładu Dróg. - Kolejny wyjazd planowany jest około 19:00, kiedy największy ruch już minie, chyba że opady ustaną. 

Jak zapewnia dyrektor, drogowcy byli gotowi do akcji już od 4:00 rano. Opady rozpoczęły się jednak dopiero ok. 10:00 i z krótkimi przerwami trwają do tej pory. Kierowcy powinni być jednak raczej spokojni o stan dróg jutro o poranku. 

- W nocy temperatura będzie na plusie i drogi zostaną jeszcze raz posypane, choć oczywiście zalecamy ostrożność. Nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć pogody - tłumaczy Żulewski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE