Reklama

Zgłosili propozycję, aby upamiętnić znanego Polaka

Opublikowano:
Autor:

Zgłosili propozycję, aby upamiętnić znanego Polaka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu zmarł w wieku 89 lat strateg i politolog Zbigniew Brzeziński, który był doradcą prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jimmiego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego. We wtorek na sesji w płockim ratuszu pojawiła się propozycja upamiętnienia Polaka poprzez nazwę ulicy.

Kilka dni temu zmarł w wieku 89 lat strateg i politolog Zbigniew Brzeziński, który był doradcą prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jimmiego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego. We wtorek na sesji w płockim ratuszu pojawiła się propozycja upamiętnienia Polaka poprzez nazwę ulicy. 

Z taką propozycją wyszła Katarzyna Kwarcińska-Kulis z płockiego koła Nowoczesnej. Wspomniała o tym na wtorkowej sesji w auli ratusza.

- Wymienienie wszystkich zasług Zbigniewa Brzezińskiego zabrałoby wiele czasu. Może warto go upamiętnić i znalazłaby się w Płocku jakaś ulica. Podobnie jak w przypadku Tadeusza Mazowieckiego - ulica Tadeusza Mazowieckiego jest między rondem Wojska Polskiego a ul. Otolińską. - Budujemy obwodnicę, może gdzieś w tym ciągu? Temat zostawiamy do decyzji radnych i mieszkańców. Zdajemy sobie sprawę, że obowiązują konkretne procedury, Zastanówcie się nad tym tematem - prosiła obecnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE