Reklama

Reklama

Zgłosili pomysł stworzenia nadwiślańskiej pętli rekreacyjnej

Opublikowano: 17 lipca 2017 12:26
Autor:

Zgłosili pomysł stworzenia nadwiślańskiej pętli rekreacyjnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mają zyskać rolkarze, osoby spacerujące, biegające, jeżdżące na rowerze i chodzące z kijkami. Oczywiście jeśli płocki Ratusz przychylnie opowie się za pomysłem dwojga radnych.

Reklama

Mają zyskać rolkarze, osoby spacerujące, biegające, jeżdżące na rowerze i chodzące z kijkami. Oczywiście jeśli płocki Ratusz przychylnie opowie się za pomysłem dwojga radnych.

Daria Domosławska i Tomasz Maliszewski z klubu radnych Platformy Obywatelskiej zgłosili interpelację, aby w pobliżu wału przeciwpowodziowego, przy Moście Solidarności (od strony ogródków działkowych Oaza) w sąsiedztwie ul. Dobrzykowskiej wykorzystać asfaltową drogę, którą już teraz przemierzają mieszkańcy rekreacyjnie na rowerze. Dalsza część trasy to stare płyty, później jest już ścieżka gruntowa.

A gdyby tak połączyć wszystkie te fragmenty trasy w jedną całość w kształcie pętli, która mogłaby mieć około czterech kilometrów? Tym bardziej, że część trasy już nawet jest, to około 1,5 - 2 kilometry ścieżki asfaltowej. 

- W ostatnim czasie zostały postawione tam ławeczki oraz śmietniczki, co sprawiło, że to miejsce stało się bardzo atrakcyjne dla amatorów sportu. Bliskie sąsiedztwo ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dobrzykowskiej oraz planowana ścieżka rowerowa do Dobrzykowa sprawi, że tereny przy wale przeciwpowodziowym będą doskonałym miejscem do uprawiania sportu dla całych rodzin – twierdzą pomysłodawcy.

Radni proszą o rozważenie utworzenia „Nadwiślańskiej Pętli Rekreacyjnej”, która byłaby torem o nieregularnych kształtach składającym się z sąsiadujących ze sobą ścieżek: asfaltowej dla rolkarzy, szutrowej dla biegaczy, a także utwardzonego pasa dla osób lubiących przechadzki. Byłaby to rekreacja dla całej rodziny. Córka mogłaby jeździć sobie przykładowo po jednym torze, tata lub mama biegać po drugim tuż obok. Dlatego radni wnioskują, aby połączyć obecną drogę asfaltową, wylać asfalt na tej części z płytami i sprawdzić możliwość stworzenia zamkniętej pętli (w tym celu trzeba dowiedzieć się, czyją własnością są grunty w miejscu ścieżki bez żadnego utwardzenia). 

- Priorytetem byłoby utworzenie tej części „Nadwiślańskiej Pętli Rekreacyjnej”, która pozwoli na długodystansową jazdę na rolkach – podkreślają w tekście interpelacji. Wnioskują o uwzględnienie utwardzonego terenu na miejsca parkingowe. W przyszłości przydałyby się wiaty z szafkami do zostawienia obuwia.

Ich zdaniem przydałyby się także kolejne ławeczki, wiaty na rowery i toaleta typu toi toi. Ratusz jeszcze nie udzielił odpowiedzi. A co Wy sądzicie o tym pomyśle?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.