Reklama

Zespoły z Vistula Folk Festival na Starym Rynku!

Opublikowano:
Autor:

Zespoły z Vistula Folk Festival na Starym Rynku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właśnie rozpoczyna się siódma edycja Vistula Folk Festival. Przez sześć kolejnych dni Płock będzie wprost kipieć energią kultur pięciu krajów: Węgier, Brazylii, RPA, Ukrainy oraz Polski. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza we wtorek przed ratusz na uroczyste przywitanie zespołów

Właśnie rozpoczyna się siódma edycja Vistula Folk Festival. Przez sześć kolejnych dni Płock będzie wprost kipieć energią kultur pięciu krajów: Węgier, Brazylii, RPA, Ukrainy oraz Polski. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza we wtorek przed ratusz na uroczyste przywitanie zespołów.

O godzinie 15:45 na Starym Rynku zespoły folklorystyczne przybyłe z najodleglejszych zakątków świata przywita prezydent Andrzej Nowakowski. Po oficjalnym powitaniu i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, goście w krótkich repertuarach zaprezentują swój kraj.

W środę w Parku Północnym o godzinie 18:30 rozpocznie się Koncert Inauguracyjny. Przez blisko dwie i pół godziny zespoły będą zachwycać płocką publiczność najróżniejszymi barwnymi tańcami i muzyką. Brazylijska Grupo Pôr Do Sol zaprezentuje karnawałowe tańce z sambą na czele, Dikwena Tse Botse Amazebra z Republiki Południowej Afryki oczaruje swoją egzotyczną afrykańską kulturą, ukraińskie Siverski Kleinody – porywającymi popisami akrobatycznymi,  Somogy Dance Ensemble wraz ze swoimi czardaszami porwie do zabawy przy tradycyjnym węgierskim folklorze, a piękne polskie tańce ludowe zaprezentują Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” oraz Zespół Tańca Ludowego „Masovia”. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W czwartek o godzinie 18 zespół z RPA zaprosi na specjalne pokazy tańca na Starym Rynku, a dzień później o godzinie 19 przed ratuszem zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

W sobotni wieczór Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprosi do amfiteatru na uroczysty Koncert Galowy, podczas którego w wyjątkowym repertuarze i scenografii wystąpią wszystkie zespoły festiwalowe. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30. Bilety w cenie 10 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS przy ul. Jakubowskiego 10 (czynna do godziny 15:30) oraz w amfiteatrze przed rozpoczęciem wydarzenia.

W niedzielę w bazylice katedralnej o godzinie 11:30 tradycyjnie odbędzie się nabożeństwo z udziałem grup folklorystycznych, po której artyści w barwnym, muzycznym korowodzie przejdą w stronę Starego Rynku. Tam o godzinie 13:00 zespoły zorganizują oryginalne zabawy folkowe dla mieszkańców miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE