Reklama

Zespół Mazowsze wystąpi w katedrze. Wstęp wolny

Opublikowano:
Autor:

Zespół Mazowsze wystąpi w katedrze. Wstęp wolny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro wieczorem w płockiej katedrze zobaczymy i usłyszymy solistów, chóru i orkiestry jednego z największych polskich zespołów artystycznych. Tego wydarzenia nie można ominąć.

Jutro wieczorem w płockiej katedrze zobaczymy i usłyszymy solistów, chóru i orkiestry jednego z największych polskich zespołów artystycznych. Tego wydarzenia nie można ominąć.

Zespół powstał 70 lat temu z inicjatywy kompozytora Tadeusza Sygietyńskiego i jego żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Dziś Mazowsze, propagując polską kulturę i ludowy folklor, znane jest na całym świecie.

Nazwa zespołu wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza. Repertuar zespołu szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Dziś w dorobku zespołu znajdują się opracowania sceniczne 42 z nich.

Zespół dał w sumie ponad 6,5 tys. koncertów w 52 krajach, a w czwartek 10 maja wystąpi przed płocką publicznością. O godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Płocku będzie można usłyszeć Mszę Koronacyjną C-dur (KV 317) Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz III Litanię Ostrobramską Stanisława Moniuszki w wykonaniu chóru i orkiestry zespołu "Mazowsze". 

Wydarzenie ma charakter otwarty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE