Reklama

Ze Wzgórza Tumskiego zniknęły kłódki zakochanych. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Ze Wzgórza Tumskiego zniknęły kłódki zakochanych. Dlaczego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Napisał do nas zdziwiony czytelnik, który zauważył, że z ogrodzenia w parku za katedrą zniknęły kłódki. Rzeczywiście - zostały usunięte przez Urząd Miasta.

Napisał do nas zdziwiony czytelnik, który zauważył, że z ogrodzenia w parku za katedrą zniknęły kłódki. Rzeczywiście - zostały usunięte przez Urząd Miasta. 

Moda na kłódki przybyła do Płocka kilka lat temu. Na wielu mostach na całym świecie zakochani przypinają do ogrodzenia kłódki z imionami lub inicjałami i ważną dla nich datą. W Płocku zakochani upatrzyli sobie barierki w parku przy katedrze i od kilku lat przybywało tam tych znaków czyjejś miłości.

Teraz - jak zauważył nasz czytelnik - wszystkie zniknęły. Informację tę potwierdziła Alina Boczkowska z zespołu prasowego Urzędu Miasta. 

- Rzeczywiście, około dwóch tygodni temu kłódki zostały usunięte. Było to konieczne ze względu na korozję, która przenosiła się na ogrodzenie - wyjaśnia.

Ratusz będzie teraz na bieżąco usuwał kłódki, które zawisną na ogrodzeniu. Jak tłumaczą urzędnicy, ogrodzenie nie jest dla tego odpowiednim miejscem. 

[ZT]8882[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE