Reklama

Zdumieni i oburzeni. List do prezydenta na temat Marszu Równości

Opublikowano:
Autor:

Zdumieni i oburzeni. List do prezydenta na temat Marszu Równości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Działacze dawnej opozycji, duchowni, lekarze, nauczyciele, a także były dyrektor zoo. Są zdumieni i oburzeni, że prezydent Płocka zdecydował się objąć honorowym patronatem Marsz Równości, który już 10 sierpnia zaplanowano w Płocku. Napisali list otwarty w tej sprawie.

Działacze dawnej opozycji, duchowni, lekarze, nauczyciele, a także były dyrektor zoo. Są zdumieni i oburzeni,  że prezydent Płocka  zdecydował się objąć honorowym patronatem Marsz Równości, który już 10 sierpnia zaplanowano w Płocku. Napisali list otwarty w tej sprawie.

Pojawił się on dziś, we wtorek, na stronie  www.obrona2019.pl. Ponad 40 osób jest oburzonych decyzją Andrzeja Nowakowskiego. Autorzy listu wskazują, że tego typu marsze obrażają tysiące chrześcijan i gorszą setki dzieci.

- Poza profanacjami wydarzenia te słyną z przekraczającej granice dobrego smaku estetyki. Na niestosowne widoki związane np. ze stylistyką wykorzystującą motyw genitaliów, stanowiące nieodzowną część większości parad równości, narażone są dzieci i młodzież, których niewinność powinna podlegać szczególnej ochronie - piszą autorzy listu otwartego.


Oto pełna treść listu:

"SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE,
z niedowierzaniem i smutkiem przyjęliśmy informację o tym, że zdecydował się Pan objąć honorowym patronatem Marsz Równości zorganizowany przez środowisko LGBT. Nasze zdumienie i oburzenie są tym większe, że podjął Pan tę decyzję po szeregu profanacji i gorszących wydarzeń, do których doszło podczas parad w innych polskich miastach. Obraziły one tysiące chrześcijan i zgorszyły setki dzieci.

W Częstochowie, u stóp Jasnej Góry, słynącej od wieków z cudownego obrazu Czarnej Madonny, uczestnicy parady równości nieśli sprofanowany wizerunek Jasnogórskiej Pani w tęczowej aureoli, wykrzykując m.in. „Jezus Chrystus miał dwóch ojców”. W Gdańsku sparodiowano katolicką procesję Bożego Ciała, w miejsce monstrancji wstawiając obsceniczny rysunek. W Warszawie aktywista ruchu LGBT „odprawił tęczową mszę” w towarzystwie „ministranta” z durszlakiem na głowie.

Tego typu akty nie tylko znieważają chronione prawem symbole i przedmioty kultu religijnego, ale są również policzkiem wymierzonym wszystkim tym, którzy szanują polską kulturę i tradycję. Jesteśmy pewni, że jako katolik i humanista, nie życzyłby Pan sobie powtórzenia tego kulturowego barbarzyństwa w Płocku. Niestety, udzielenie honorowego patronatu temu przedsięwzięciu jest odczytywane jako przyzwolenie na taką formułę marszu równości, co budzi nasz głęboki sprzeciw.

Poza profanacjami wydarzenia te słyną z przekraczającej granice dobrego smaku estetyki. Na niestosowne widoki związane np. ze stylistyką wykorzystującą motyw genitaliów, stanowiące nieodzowną część większości parad równości, narażone są dzieci i młodzież, których niewinność powinna podlegać szczególnej ochronie. Jako długoletni pedagog i wychowawca wielu roczników płockiej młodzieży, a także ojciec i głowa rodziny z pewnością zrozumie Pan potrzebę obrony najmłodszych.

Szacunek, który żywimy dla osób o innych skłonnościach seksualnych czy tożsamości płciowej i o który apelujemy, nie może oznaczać zgody na epatowanie obscenicznymi obrazami w przestrzeni publicznej, deprawację młodego pokolenia czy afirmację permisywnego modelu seksualności.

Niezgoda na marsz równości wyraża sprzeciw wobec charakteru tej imprezy, a nie osób homoseksualnych i nie ma nic wspólnego z homofobią czy dyskryminacją. Podobne głosy coraz wyraźniej wybrzmiewają zresztą w kręgach samych homoseksualistów, którzy uważają, że ruch LGBT nie reprezentuje ich interesów ani nie odpowiada ich potrzebom.

Z tych dwóch względów – licznych aktów profanacji i deprawacji – nie można porównać formuły parady równości do innych, zupełnie niekontrowersyjnych, manifestacji i wydarzeń, którym dotychczas patronował Pan jako prezydent Płocka. Dlatego my niżej podpisani – naukowcy, lekarze, psychologowie, opozycjoniści z czasów PRL, artyści, nauczyciele, prawnicy oraz duchowni, osoby o różnych światopoglądach i wyznaniach, apelujemy do Pana o wycofanie honorowego patronatu nad marszem równości.

Płock – Miasto Bohater, w przededniu 99. rocznicy bohaterskiej obrony miasta – zasługuje na to, by jego prezydent obejmował swoim honorowym patronatem inicjatywy szlachetne i roztropne, które nie budzą zastrzeżeń moralnych.

Z wyrazami szacunku

kpt. Katarzyna Rabińska-Nowakowska „Kasia” — żołnierz AK, powstaniec warszawski
dr n. med. Grażyna Przybylska–Wendt — anestezjolog, medyk sądowy, działacz opozycji antykomunistycznej,
lek. med. Anna Kalinowska — psychiatra
lek. med. Łucja Masłowska — pediatra
lek. med. Małgorzata Motyka — radiolog
lek. med. Paweł Kłysiak — psychiatra
lek. med. Romuald Masłowski — internista, kardiolog
lek. med. Mariusz Motyka — chirurg onkolog
lek. med. Piotr Sołdaczewski — psychiatra
ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Graczyk
ks. prof. dr hab. Ryszard Knapiński
ks. dr Jarosław Tomaszewski
ks. kan. Adam Przeradzki
ks. Rafał Krawczyk
ks. Michał Fordubiński
ks. pwd. Sławomir Grzela
dr Grażyna Szumlicka-Rychlik — historyk
dr Małgorzata Szczepkowska — językoznawca
dr Anna Woźniak — ekonomista
dr Adam Matyszewski — teolog
dr Dawid Misiak — pedagog specjalny
mec. Włodzimierz Szafrański — działacz opozycji antykomunistycznej
Jakub Leszek Chmielewski — działacz opozycji antykomunistycznej
Konrad Łykowski — działacz opozycji antykomunistycznej
Krzysztof Nowakowski — działacz opozycji antykomunistycznej
Jacek Słomiński — działacz opozycji antykomunistycznej
Tadeusz Maria Taworski — działacz opozycji antykomunistycznej
Anna Masłowska — psycholog
Wojciech Masłowski — psycholog
Marek Rutkowski — seksuolog
Eugenia Klażyńska — nauczycielka
Danuta Stanuszkiewicz — nauczycielka
Paweł Felczak — nauczyciel
Wiesław Kopeć — nauczyciel
Albert Walczak — nauczyciel
Jan Waćkowski — fotograf
Barbara Misiun — aktorka Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku
Krzysztof Bień — aktor Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku
Piotr Klinger — reżyser
mec. Bartosz Słomiński — prawnik
Wiesława Winiarska — prezes Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej
Kazimierz Urbaniak — wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Małgorzata Roman — prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej
Danuta Ilińska — animator diecezjalny Wspólnoty Krwi Chrystusa
Artur Wiśniewski — prezes Fundacji ,,Tak dla Rodziny”
Ewa Zaręba — prezes Stowarzyszenia na rzecz Małżeństwa i Rodziny „Nie ma lekko”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE