Reklama

Zdolni uczniowie mogą starać się o stypendium Fundacji ORLEN

Opublikowano:
Autor:

Zdolni uczniowie mogą starać się o stypendium Fundacji ORLEN - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 14 września można składać wnioski o stypendium przyznawane przez Fundację ORLEN.

Do 14 września można składać wnioski o stypendium przyznawane przez Fundację ORLEN. 

Program skierowany jest do uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy mogą pochwalić się dobrymi wynikami w nauce lub osiągnięciami sportowymi. Stypendia przyznawane są po raz dwunasty. 

- Miniony rok szkolny był pełen wyzwań i wymagał od uczniów niebywałej elastyczności i samodyscypliny. Chcemy nagrodzić ich trud i wytrwałość. Wierzymy, że środki finansowe, którymi będą samodzielnie dysponować pozwolą im na realizację pasji szkolnych i pozaszkolnych ? mówi Marta Soluch, Prezes Fundacji ORLEN.

Uczniowie ubiegający się o stypendium sportowe muszą posiadać średnią co najmniej na poziomie 4,0. Aby startować po stypendium naukowe średnia musi być wyższa ? 4,7 w przypadku uczniów szkół podstawowych i 4,5 w przypadku szkół ponadpodstawowych. Dodatkowe punkty można uzyskać za udokumentowane działania społeczne. Szczegóły można znaleźć tutaj

Wysokość miesięcznego stypendium dla uczniów szkół ponadpodstawowych wynosi 300 zł, natomiast dla uczniów szkół podstawowych - 200 zł. Roczne stypendia otrzymają kandydaci, którzy w procesie rekrutacji otrzymają największą liczbę punktów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE