reklama
reklama

Chwile grozy na przejeździe kolejowym! 57-latek zlekceważył znak STOP! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTo mogło zakończyć się tragicznie! Tuż pod płockiem zderzyły się samochód i pociąg. - Możemy mówić o cudzie! - podają w płockiej policji i apelują do kierowców o uwagę!
reklama

Poznaliśmy szczegóły zdarzenia, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Przypomnijmy, w poniedziałek, 23 września, około godziny 14:57, na terenie Łącka doszło do zderzenia samochodu z pociągiem. Jak podało wówczas OSP Łąck, zdarzenie miało miejsce na ul. Kolejowej. Na szczęście obyło się bez tragedii. Nikt nie został poszkodowany.

reklama

Więcej informacji na temat tego zdarzenia podaje płocka policja. 

- O cudzie mogą mówić uczestnicy kolizji z pociągiem. 57-letni kierujący oplem, lekceważąc znak STOP, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i zderzył się z pociągiem. Uczestnicy uniknęli tragedii.

- podaje podkom. Monika Jakubowska, oficer prasowa płockiej policji.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem - 5 tys. zł i 10 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i uwagę w terenie przejazdu kolejowego. Przypomina też zasady:

  • zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność;
  • przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona;
  • prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd;
  • w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

 

reklama

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Czytaj więcej: Uwaga kierowcy, utrudnienia już za kilka godzin! "To na prośbę wykonawcy"

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama