Reklama

Zderzenie samochodu z busem. Jeden z kierujących był nietrzeźwy?

Opublikowano:
Autor:

Zderzenie samochodu z busem. Jeden z kierujących był nietrzeźwy?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę policjanci byli na miejscu zdarzenia w Bądkowie Jeziornym (gm. Brudzeń Duży), gdzie doszło do do zderzenia opla z mercedesem.

W środę policjanci byli na miejscu zdarzenia w Bądkowie Jeziornym (gm. Brudzeń Duży), gdzie doszło do do zderzenia opla z mercedesem.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego wstępnie ustalili, że 35-letni kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w mercedesa. W wyniku zdarzenia kierujący oplem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości od 35-latka pobrano krew do badań za zawartość alkoholu w organizmie – mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Wyników badania jeszcze nie znają.

Na terenie działania KMP w Płocku od początku roku do 31 października policjanci zatrzymali ponad 300 nietrzeźwych kierujących. Przypominam, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Funkcjonariusze apelują do wszystkich, aby reagowali na widok nietrzeźwej osoby, która wsiada za kierownicę pojazdu. W tym tygodniu policjanci zatrzymali kierującego w stanie nietrzeźwości dzięki postawie jednego z mieszkańców. Zgłoszenie dotyczyły kierującego oplem, wobec którego istniało podejrzenie, że był pod wpływem alkoholu. Mężczyznę przyuważono na Podolszycach w rejonie galerii handlowej. Na wskazane miejsce – parking przy galerii – skierowano patrol. W samochodzie jednak nikogo nie było. Zgłaszający interwencję, płocczanin wskazał funkcjonariuszom kierunek, w którym oddalił się kierowca oraz podał jego rysopis. W wyniku dalszych działań zatrzymano 35-letniego mieszkańca powiatu płockiego. Mężczyzna chwiejnie stał na nogach i bełkocząco odpowiadał na pytania kierowane przez policjantów. 35-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego zgodnie z prawem od mężczyzny pobrano krew do badań na ustalenie zawartości alkoholu w organizmie. Jak okazało się po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, już w lipcu br. mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości

– Nie pozostawajmy obojętni również wtedy. gdy na jezdni zatacza się pieszy. Poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom – dopowiada funkcjonariuszka.

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem :
– w godz. 6.00-14.00 na trasie Płock – DK60- Płock.
– w godz. 14.00-22.00 na trasie Płock – DK60 - Płock.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE