reklama
reklama

Zdecydowana większość płocczan korzysta z centralnego ogrzewania. Spółka zapewnia, że jest gotowa do sezonu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Zdecydowana większość płocczan korzysta z centralnego ogrzewania. Spółka zapewnia, że jest gotowa do sezonu - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZdecydowana większość płocczan korzysta z ogrzewania miejskiego. Ciepło dla Płocka wytwarza Orlen, a dostarcza je Fortum. Spółka zapewnia, że jest gotowa do sezonu grzewczego 2024/25.
Reklama lokalna
reklama

W Płocku z centralnego ogrzewania korzysta ok. 90 tys. osób. Gęsta sieć ogrzewania miejskiego dobrze wpływa na stan powietrza w Płocku - mniej domowych piecyków, zwłaszcza tych na węgiel, oznacza mniej pyłów w powietrzu. Specjaliści podkreślają, że tzw. niska emisja spalin, czyli tych z samochodów i pieców, jest w Płocku niska. 

Transportem ciepa w mieście zajmuje się spółka Fortum. W Fortum wyliczają, że płocka sieć ciepłownicza liczy 189 km i 2659 węzłów cieplnych. W tym roku uruchomiono 32 nowe węzły, 25 zostało zmodernizowanych, przybyło też 2,5 km sieci.

- W tym roku realizowaliśmy kilka ważnych i trudnych modernizacji. Największym wyzwaniem była praca przy infrastrukturze osiedla Tysiąclecia w obrębie ulic Hermana-Jachowicza. To obszar z gęstą zabudową, z istniejącym już w ziemi uzbrojeniem, które musieliśmy uwzględnić w projektowaniu i realizacji tego zadania. Same zbudowane wtedy przyłącza miały ok. 350 metrów – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum w Płocku.

reklama

Do sieci ciepłowniczej w Płocku przyłączone zostały kolejne wspólnoty i 2 hale przy ul. Bielskiej. 

W 2025 roku Fortum chce zmodernizować sieć ciepłowniczą przy w obrębie domków jednorodzinnych na Międzytorzu. Spółka wylicza, że w 2024 roku w Płocku zainwestowała blisko 6 mln złotych. 

Jak oszczędzać ciepło?

  • Regularnie odpowietrzaj kaloryfery – to dobre dla instalacji cieplnej
  • Nie wychładzaj pomieszczeń – wietrz mieszkania krótko, ale intensywnie
  • Nie zasłaniaj grzejników meblami
  • W pomieszczeniach, w których nie przebywasz, zmniejsz ogrzewanie
  • Utrzymuj temperaturę w mieszkaniu na poziomie 20 stopni
  • Jeżeli w domu jest za gorąco, używaj regulatorów temperatury, zamiast uchylać okna
  • Postaraj się o dobrą izolację dachu, okien, ścian i drzwi

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama