Reklama

Zawalona kamienica. Całą noc trwało odgruzowywanie terenu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zawalona kamienica. Całą noc trwało odgruzowywanie terenu [FOTO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do rana trwało zabezpieczenie gruzowiska przy zawalonej oficynie kamienicy przy Sienkiewicza 38. Przyczyny katastrofy budowlanej wyjaśni powołana komisja.

Do rana trwało zabezpieczenie gruzowiska przy zawalonej oficynie kamienicy przy Sienkiewicza 38. Przyczyny katastrofy budowlanej wyjaśni powołana komisja.

Przypomnijmy: w piątek przed południem na podwórko runęła oficyna przy staromiejskiej kamienicy, której remont niedawno się rozpoczął. Gruz dotkliwie ranił kierownika robót, zniszczył stojący obok samochód, a także uszkodził sąsiedni budynek, z którego trzeba było ewakuować 46 mieszkańców.  Trzy z tych osób zdecydowały się skorzystać z noclegów zapewnionych przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, pozostali nocowali u rodzin i znajomych.

[ZT]13467[/ZT]

Wielogodzinna akcja przeszukiwania terenu katastrofy na szczęście nie wykazała, by ktoś ucierpiał pod gruzami. Obrażenia mężczyzny, który został ranny w wyniku zawalenia się oficyny, nie zagrażają jego życiu.

Po zakończeniu poszukiwań rozpoczęło się odgruzowywanie terenu budowy. Trwało do ok. 23.00,  a potem na miejsce przyjechał specjalistyczny sprzęt ciężki, który usuwał  zwisające elementy zagrażające bezpieczeństwu. Cała akcja zakończyła się dopiero nad ranem. Na miejscu poza inspektorami obecni również prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz zastępca ds. inwestycji i rozwoju Jacek Terebus.

- W trakcie prac zabezpieczono zagrażające bezpieczeństwu elementy oficyny z użyciem specjalnych klamer spinających - poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

W nocy mieszkańcy sąsiedniej kamienicy mogli z policją i powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego na chwilę wejść  do swych mieszkań, by zabrać najpotrzebniejsze rzeczy. Dziś ok. południa inspektor zezwolił już na powrót do domu, ale tylko mieszkańcom kamienicy frontowej - lokatorzy oficyny przy Sienkiewicza 40 musieli zaczekać na komisyjne oględziny najbardziej zniszczonych lokali, w których gruz wybił okna i uszkodził pomieszczenia. Przejezdna jest już również ulica Sienkiewicza.

Pisaliśmy już o wstępnych przypuszczeniach na temat przyczyn katastrofy. Szczegółowo wyjaśni je specjalna komisja. 

[ZT]13470[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE