Reklama

Zatrzymani pod wpływem środków odurzających, kradzieże...

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymani pod wpływem środków odurzających, kradzieże... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ...włamanie, uszkodzenie okien i drzwi - wskazują płoccy policjanci na zdarzenia z ostatnich dni. Był to dla nich dość pracowity weekend.

...włamanie, uszkodzenie okien i drzwi - wskazują płoccy policjanci na zdarzenia z ostatnich dni. Był to dla nich dość pracowity weekend.

W miniony piątek w miejscowości Nowy Reczyn ktoś włamał się do pojazdu i ukradł laptopa, z kolei w sobotę z domku na terenie ogródków działkowych przy ul. Dobrzykowskiej skradziono elektronarzędzia i sprzęt AGD o łącznej wartości tysiąca złotych. Wpłynęło także zgłoszenie zdarzenia z soboty. Na ul. Mickiewicza doszło do wybicia szyb w oknach i drzwiach.

A jak oceniają policjanci przebieg festiwalu Audioriver?

- Przebiegał dość spokojnie - uważa mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Jak co roku policjanci zatrzymali kilka osób  związku z posiadaniem środków odurzających oraz przyjęli kilka zgłoszeń o kradzieżach.

Do kilka zdarzeń doszło na ul. Rybaki. W sobotę skradziono plecak wraz z zawartością. W środku był telefon komórkowy, jak również dokumenty tożsamości. Straty oszacowano na ok. 4 tys. zł, z kolei w niedzielę skradziono kluczyk do skody, a także z saszetki ktoś przywłaszczył sobie telefon, pieniądze i dokumenty. Straty wyniosły 8 tys. zł.

- Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 8 osób za posiadanie środków odurzających. W miejscowości Grabina został zatrzymany przez policjantów kierujący samochodem, który był pod wpływem środków odurzających - czytamy w policyjnym raporcie z minionego weekendu. Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii: kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Ponadto zatrzymano nietrzeźwych kierujących w Płocku w al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej oraz w miejscowości Sikórz, Borowice oraz Nowa Biała.

[ZT]22998[/ZT]

[ZT]22993[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE