Reklama

Zatrzymajcie się na chwilę, gdy zawyją syreny

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymajcie się na chwilę, gdy zawyją syreny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku nie tylko stolica uczci godzinę "W", w której Warszawa rozpoczęła swój krwawy bój. O kolejnej rocznicy powstania warszawskiego pamiętać będą również płocczanie i mieszkańcy powiatu płockiego.

Jak co roku nie tylko stolica uczci godzinę "W", w której Warszawa rozpoczęła swój krwawy bój. O kolejnej rocznicy powstania warszawskiego pamiętać będą również płocczanie i mieszkańcy powiatu płockiego. 

Zarówno płocki Ratusz, jak i starostwo zapowiadają, że w poniedziałek, 1 sierpnia o godzinie 17.00, w 72. rocznicę wybuchu warszawskiego zrywu, zawyją syreny alarmowe. Zgodnie z apelem, który do władz miast i gmin na Mazowszu wystosował wojewoda mazowiecki, mieszkańcy mają usłyszeć trwający minutę ciągły sygnał syren alarmowych.

- Dźwięk syren  oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast i wsi wpisują się na stałe w symbolikę obchodów rocznicowych na terenie całego kraju - napisał wojewoda Zdzisław Sipiera.

Tradycyjnie płockie uroczystości upamiętniające rocznicę powstania odbędą się przy odwachu o 17.00. W programie poza złożeniem kwiatów znalazła się m.in. recytacja wiersza żołnierza batalionu "Parasol" Józefa Andrzeja Szczepańskiego pseud. "Ziutek".

Zobaczcie, jak rokrocznie w godzinę W na minutę zamiera Warszawa:

[YT]https://youtu.be/Ejd2rsXoQSI[/YT]

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE