Reklama

Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej

Opublikowano:
Autor:

Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencje pracy tymczasowej to instytucje, które z dużym powodzeniem działają na rynku od wielu już lat. Są to takie formy działalności, z których korzysta bardzo duży odsetek klientów. Z jednej strony są to ludzie, którzy poszukują pracy tymczasowej, z drugiej kolei strony to właściciele firm, którzy w szybki i sprawny sposób chcą znaleźć pracowników. Jak działają agencje? Jak wygląda zatrudnienie u nich? Jaki jest zakres ich obowiązków?

Agencje pracy tymczasowej to instytucje, które z dużym powodzeniem działają na rynku od wielu już lat. Są to takie formy działalności, z których korzysta bardzo duży odsetek klientów. Z jednej strony są to ludzie, którzy poszukują pracy tymczasowej, z drugiej kolei strony to właściciele firm, którzy w szybki i sprawny sposób chcą znaleźć pracowników. Jak działają agencje? Jak wygląda zatrudnienie u nich? Jaki jest zakres ich obowiązków?

Agencja pracy tymczasowej to firma apsprofitpolska.pl, dzięki której wielu ludzi ma pracę i wielu ludzi ma odpowiednie osoby na konkretne stanowiska. Agencja potrafi poszukiwać pracowników i pozyskiwać osoby chętne do pracy. Działa ona na zasadzie leasingu personelu, dlatego też zajmuje się szeregiem działań, będąc odpowiedzialną za większość czynności, które w przypadku normalnego zatrudnienia, leżą w rękach kadr. Oczywiście nie każda agencja działa tak samo i nie każda jest w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług. Warto więc mieć na uwadze ten fakt, aby wybrać agencję, która działa w pełni profesjonalnie i która dokłada wszelkich starań, aby jakość świadczonych usług była jak najwyższa.

Agencje pracy tymczasowej dawniej a dziś

Na przestrzeni lat wiele się zmieniło w kwestii działania agencji i ich obecności na rynku. Zanim pojawiły się regulacje ustawowe, agencje pracy tymczasowej działały na nieco innych zasadach, oferując zdecydowanie bardziej ubogi wachlarz usług. Dawniej, były to przede wszystkim miejsca, które pozyskiwały bazę klientów chętną i zdolną do pracy, a także oferującą tych klientów firmom, które chciały pracowników do pracy sezonowej. W większości przypadków była to praca dla studentów przy zbieraniu owoców, na produkcji w okresie wzmożonego zapotrzebowania na produkcję konkretnego towaru, na magazynach. Z biegiem czasu wiele się w tej kwestii zmieniło i dziś agencja pracy tymczasowej świadczy swoje usługi dla zdecydowanie większej grupy odbiorców i to na każdej niemal płaszczyźnie w dowolnej branży.

Kiedy weszła w życie ustawa z dnia 09.07.2003 roku, wiele się zmieniło w kwestii działania agencji pracy tymczasowej. I tak, przede wszystkim przyjęto udział trzech podmiotów, na jaki zawarta musiała zostać umowa. Jest to więc pracownik, który jest zdolny do pracy, pracodawca i pracodawca użytkownika. Taka specyfikacja sprawia, że dziś dla pracownika pracodawcą nie jest osoba u której ten pracuje, ale jest nią agencja pracy tymczasowej. To właśnie ona podpisuje z pracownikiem umowę, ona opłaca składki, wypłaca wynagrodzenie, ona podejmuje najważniejsze zadania dotyczące tej konkretnej osoby. Jak wygląda sama umowa? Jest to terminowa umowa o pracę na określony czas lub też umowa zawarta na okres wykonania przez pracownika określonego zlecenia.

Agencja pracy tymczasowej - ważne wskazówki

Zanim skorzystamy z oferty agencji pracy tymczasowej, bez względu na to, czy jesteśmy osobami poszukującymi pracy czy też pracodawcami poszukującymi pracowników, w każdym przypadku należy znać zasady działania konkretnej placówki, tak, aby wiedzieć, jakie są jej prawa i jakie są jej obowiązki. To wszystko bowiem może pomóc nam w zrozumieniu instytucji, jakim jest agencja pracy tymczasowej apsprofitpolska.pl/pl/pl/category/polska-stala i tym, jak ona funkcjonuje.

O czym więc na pewno powinniśmy wiedzieć? Zgodnie z ustawą artykułu 20 dotyczącego zatrudnienia pracy tymczasowej, dana agencja może skierować pracownika do pracy dla jednej firmy przez okres nieprzekraczający łącznie 18 miesięcy w trakcie 36 kolejnych miesięcy. Podobnie działa to w drugą stronę, a więc pracodawca może korzystać z jednego pracownika przez okres nieprzekraczający łącznie 18 miesięcy w czasie 36 kolejnych miesięcy. Dany pracownik może zostać ponownie zatrudniony u tego samego pracodawcy dopiero po upływie kolejnych 36 miesięcy.

Jeśli jako pracownik czy jako pracodawca jakiekolwiek kwestie są dla nas zupełnie niezrozumiałe, z pewnością rzeczą najważniejszą jest to, aby pytać. Gdy czegoś nie wiemy - pytajmy, gdy coś budzi nasze wątpliwości - pytajmy.

Dobra współpraca z agencją pracy tymczasowej

Każda współpraca pomiędzy stronami powinna być zawsze jak najlepsza, tak, aby wszystko mogło zawsze przebiegać zgodnie z planem. Jeśli jako pracownik poszukujący pracy tymczasowej, chcemy trafić na dobrą ofertę, powinniśmy znaleźć agencję, która działa na najwyższym poziomie, współpracuje z wieloma firmami, ma tak dużo ofert, że z pewnością uda nam się trafić na odpowiednią pracę właśnie dla nas. Jeśli jako pracodawca poszukujemy pracownika, współpraca z dobrą agencją jest w stanie zagwarantować nam odpowiednich ludzi do pracy na konkretnych stanowiskach.

Jak wiadomo agencja pracy tymczasowej w każdym przypadku jest inna i w żaden sposób nie można porównywać pracy jednej do drugiej. Naszym zadaniem, jeśli chcemy z usług takiej firmy skorzystać, jest znalezienie takiej, która okaże się być po prostu najlepsza. Jeśli współpracować, to z takimi osobami, dzięki którym kwestia pozyskiwania pracowników czy poszukiwania pracy okaże się być zadaniem na najwyższym poziomie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE