Reklama

Reklama

Zasyp ich pytaniami. Całkiem za darmo

Opublikowano: pon, 6 lut 2012 11:31
Autor:

Zasyp ich pytaniami. Całkiem za darmo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hodujesz mrówki i chciałbyś założyć stowarzyszenie hodowców, ale nie masz zielonego pojęcia, jak się za to zabrać? Albo twój klub biegacki boryka się z biurokratycznymi bolączkami i masz już tej całej papierologii po dziurki w nosie? Na pytania czekają prawnik, księgowa i specjalista od pozyskiwania dotacji. Zasypać ich pytaniami można za darmo!

Reklama

Hodujesz mrówki i chciałbyś założyć stowarzyszenie hodowców, ale nie masz zielonego pojęcia, jak się za to zabrać? Albo twój klub biegacki boryka się z biurokratycznymi bolączkami i masz już tej całej papierologii po dziurki w nosie? Na pytania czekają prawnik, księgowa i specjalista od pozyskiwania dotacji. Zasypać ich pytaniami można za darmo!

To najnowszy projekt Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta w Płocku, które zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom dotkniętym dysfunkcjami społecznymi z powodu bezdomności, bezrobocia, uzależnień, chorób psychicznych itp. Powstają projekty, organizowane są kursy i szkolenia - na przykład w zeszłym roku w unijnym projekcie „Razem damy radę” stowarzyszenie próbowało pomóc osobom długotrwale bezrobotnym - pokazywano płocczanom dotkniętym bezrobociem jak wrócić do życia zawodowego po długiej nieobecności, w jaki sposób szukać pracy, jak napisać CV itd.

Tym razem jednak projekt realizowany z funduszu unijnego pod dość tajemniczą nazwą „Płocki Inkubator Ekonomii Społecznej” skierowany jest do kogo innego. - Rozpoczęty w grudniu projekt kierujemy do innych organizacji pozarządowych i osób, które chcą założyć albo już założyły fundację, stowarzyszenie, klub czy spółdzielnię socjalną i nie wiedzą, jak się za to zabrać, jak poradzić sobie z aspektami formalno-prawnymi, jak pozyskiwać środki na prowadzenie takiej działalności - mówi Paulina Gryska, która w stowarzyszeniu jest doradcą zawodowym. - Ze wszystkimi takimi wątpliwościami mogą zgłosić się na konsultację do naszych specjalistów. To naprawdę fajna szansa.

Konsultacje z ekspertami są darmowe, bo projekt realizowany jest z środków unijnych. Trzy razy w tygodniu aż do końca października w punkcie konsultacyjnym dyżurują będą prawnik, księgowa i specjalista od pozyskiwania środków unijnych i innego typu dotacji. Pytać można ich o wszystko, co związane z prowadzeniem czy rozkręcaniem fundacji czy stowarzyszenia. Jak przyznaje Paulina Gryska, choć zainteresowanie na razie jest nieco niemrawe, zwłaszcza ze strony osób fizycznych (lepiej jest z już istniejącymi stowarzyszeniami ), są już fundacje, które z pomocy już skorzystały. - Na przykład jedna z nich dzięki konsultacjom znalazła sposób na podreperowanie swojego budżetu i wygląda na to, że zdoła wykaraskać się z kłopotów - mówi Paulina Gryska.

Eksperci czekają na potrzebujących porady w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym przy ul. 1 Maja 12 lok. 43 we wtorki (specjalista od pozyskiwania dotacji), czwartki (prawnik) i piątki (księgowa) od 15.00 do 17.00. Ale uwaga - trzeba wcześniej zapisać się telefonicznie (codziennie od 7.00 do. 13.00, tel. 24-364-98-91).

Ale projekt to nie tylko konsultacje z fachowcami. - Będą też szkolenia dla osób fizycznych zainteresowanych tematyką ekonomii społecznej, a także dla pracowników organizacji już istniejących w Płocku - zapowiada Paulina Gryska. - Zapraszamy też płockie organizacje pozarządowe do udziału w bezpłatnych szkoleniach na temat zewnętrznych źródeł finansowania, księgowości, zarządzania oraz informatyki. Odbędą się one w marcu.

Pierwszy panel dyskusyjny „Od wolontariusza do pracownika” zaplanowano na 17 lutego od 14.00 do 17.00 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Kościuszki 5. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej w dziale rekrutacja. Na tej stronie można też zapisywać się na marcowe bezpłatne szkolenia z księgowości, zarządzania, informatyki oraz zewnętrznych źródeł finansowania.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.