Reklama

Zarządzono zmiany, aby zmniejszyć liczbę nadgodzin wśród pracowników ratusza

Opublikowano:
Autor:

Zarządzono zmiany, aby zmniejszyć liczbę nadgodzin wśród pracowników ratusza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dawna płoccy radni obradowali we wtorki, konkretnie w ostatni wtorek każdego miesiąca. Miniona sesja była pierwszą zwiastującą zmiany w tym zakresie.

Od dawna płoccy radni obradowali we wtorki, konkretnie w ostatni wtorek każdego miesiąca. Miniona sesja była pierwszą zwiastującą zmiany w tym zakresie.

Jest już znany nowy plan pracy płockich rajców na kolejne miesiące z tematami, które będą poruszane w trakcie sesji. Na posiedzeniu radnych w styczniu wśród tematów znajdziemy m. in. działania miasta w sprawie budowy nowego stadionu Wisły Płock, w kolejnych miesiącach umieszczono takie tematy, jak kwestia zadłużenia Płocka (wraz z porównaniem zadłużenia w innych miastach na prawach powiatu), zmiany związane z reformą edukacji, potrzeby w zakresie mieszkań komunalnych, funkcjonowanie Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej (w tym Szpitala św. Trójcy, nocnej i świątecznej opieki lekarskiej, kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia), pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje, realizacja Płockiego Programu Rewitalizacji czy ochrona środowiska.

Sesje będą odbywały się jednak nie w ostatni wtorek miesiąca, jak dotychczas, tylko w ostatni czwartek w danym miesiącu. Przewidziano wyjątki (22 marca przed zbliżającą się Wielkanocą, 24 maja – tu z uwagi na to, że w kolejny czwartek przypada Boże Ciało). Ostatnie posiedzenie, z racji wyborów samorządowych, zaplanowano na 15 listopada.

Skąd ta zmiana?

- Zmiana dnia sesyjnego następuje na prośbę prezydenta, a zwłaszcza sekretarza miasta – wyjaśnia przewodniczący Rady Miasta Płocka, Artur Jaroszewski. - Sesje na ogół trwają do wieczora, co wiąże się później z nadgodzinami pracowników Urzędu Miasta Płocka. W czwartek UMP pracuje dłużej, stąd czwartkowe sesje mają poprawić organizację i zarządzanie czasem pracy w urzędzie.

Ratusz zwykle jest czynny do godz. 15.30. Wyjątkiem jest tu czwartek, kiedy urzędnicy pozostają w pracy do godz. 17.30.

Ponadto radni z Komisji Gospodarki Komunalnej będą omawiać poszczególne sprawy nie w czwartki, tylko w poniedziałki o godz. 15.30.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE