Reklama

Zarażony płocczanin. Czuje się dobrze, przebywa w domu

Opublikowano:
Autor:

Zarażony płocczanin. Czuje się dobrze, przebywa w domu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotarliśmy do najnowszego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płocku, przedstawiającego sytuację epidemiologiczną na terenie miasta i powiatu ziemskiego, związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Dotarliśmy do najnowszego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płocku, przedstawiającego sytuację epidemiologiczną na terenie miasta i powiatu ziemskiego, związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Według stanu na godz. 13 w sobotę 28 marca br. na terenie Płocka i powiatu stwierdzono drugi przypadek zachorowania. Do kobiety z powiatu w ciągu ostatniej doby dołączył mężczyzna z Płocka. 

- Stan zdrowia pacjentki i pacjenta pozwala na izolację domową. Oba przypadki są nieustanie monitorowane przez służby sanitarne. Są to tzw. przypadki zawleczone - powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa - czytamy w komunikacie.


Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia to 3 (2 doszły w ciągu ostatniej doby). Kwarantanną domową objętych jest 47 osób (16 przybyło podczas ostatniej doby). Z kolei nadzorem epidemiologicznym objęto 109 osób (15 w czasie ostatniej doby).

Według danych na godz. 14 w sobotę 28 marca w Polsce potwierdzono 1.436 zarażonych, 16 osób zmarło. 

Informacje na temat postępowania wobec podejrzenia koronawirusa można zdobyć m.in. dzięki całodobowej infolinii NFZ - nr 0 800 190 590.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE