Reklama

Zaprojektuj swój dom parterowy

Opublikowano:
Autor:

Zaprojektuj swój dom parterowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeżeli śnisz o własnym domu wiedz, że któregoś dnia Twoje marzenie może się spełnić. I kiedy już jesteś posiadaczem pięknej działki pod lasem, jedyne czego Ci brak to projektu domu, w którym prawdopodobnie spędzisz resztę życia. Dom parterowy zwiększa szansę na to, bowiem z łatwością poruszać się w nim będzie Twoje dziecko, ale i osoba starsza, czy niepełnosprawna. W niniejszym tekście podpowiadamy jak i gdzie takiego domu szukać.

Jeżeli śnisz o własnym domu wiedz, że któregoś dnia Twoje marzenie może się spełnić. I kiedy już jesteś posiadaczem pięknej działki pod lasem, jedyne czego Ci brak to projektu domu, w którym prawdopodobnie spędzisz resztę życia. Dom parterowy zwiększa szansę na to, bowiem z łatwością poruszać się w nim będzie Twoje dziecko, ale i osoba starsza, czy niepełnosprawna. W niniejszym tekście podpowiadamy jak i gdzie takiego domu szukać. 

Pomocnych rad w tym zakresie udziela architekci, którzy chwalą się bogatym doświadczeniem zdobytym w projektach domów parterowych. Pomysły tworzą razem z klientami, dopasowując projekt do indywidualnych potrzeb, uwzględniając możliwości finansowe i charakter posiadanej działki. Od nich właśnie dowiedzieliśmy się, że dom parterowy powstaje znacznie szybciej, niż kondygnacyjny, jest tańszy w wykończeniu - nie wydajemy pieniędzy na schody, wykończenie poddasza, czy dodatkowe stropy. Musimy jednak pamiętać, że fundament parterowego domu zajmie większą powierzchnię. Jednak staranne wyliczenia wykazują, że oszczędność przy budowie domu parterowego jest zawsze istotnie znacząca w budżecie całego przedsięwzięcia. Parterowy dom to także rozwiązanie perspektywiczne - wszyscy kiedyś zestarzejemy się, także nasze dzieci i wnuki - w rozłożystym domu bez pięter może mieszkać z powodzeniem kilka pokoleń, niezależnie od wieku i aktualnego stanu zdrowia. 

Zaletą parterowego domu, o ile jest dobrze zaprojektowany, jest jego duża funkcjonalność i przestronność. W rozłożystym domu zmieści się wszystko, każdy wymarzony zakamarek. Spiżarnie, schowki, składziki, podwójny garaż, pokój gościnny, kilka sypialni, ogromna jadalnia z wielkim stołem dla całej rodziny, kuchnia z ogromnymi oknami, przeszklenia od parteru po sufit... Dobry projekt przekonał nas, że nie tylko w parterowym domu niczego nie zabraknie, ale wręcz wykorzystamy każdy milimetr kwadratowy zakupionej powierzchni działki. Po tym domu nie tylko będą mogły hasać swobodnie małe dzieci na swoich mechanicznych rumakach, ale i pradziadek przemieści się bez żadnych przeszkód ze swoim balkonikiem do najbardziej odległego zakątka domostwa. 
Pieniądze zaoszczędzone na wykończeniu kilkukondygnacyjnego domu być może warto wydać na materiał, z jakiego on powstanie. Drewno, cegła, tytanowa blacha to nowoczesne rozwiązania, czerpiące pełnymi garściami z dobrych projektów naszych przodków. Dom, w który włożymy zainwestujemy całe serce i skorzystamy z pomocy sprawdzonych architektów, "odwdzięczy" nam się ciepłem, trwałością i odpornością na zawieruchy, także te życiowe. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE