Reklama

Zapraszają na kongres o mieście przyszłości

Opublikowano:
Autor:

Zapraszają na kongres o mieście przyszłości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakie może być nasze miasto za kilkanaście lat, w jakich warunkach będziemy żyć, czym jeździć i w jaki sposób komunikować? Czasem twórcy filmowi potrafią wyprzedzić pewne rozwiązania, które z czasem stają się czymś powszechnym, więc jeszcze niejedno może nas zaskoczyć. O koncepcji smart cities porozmawiają w Płocku już 4 kwietnia.

Jakie może być nasze miasto za kilkanaście lat, w jakich warunkach będziemy żyć, czym jeździć i w jaki sposób komunikować? Czasem twórcy filmowi potrafią wyprzedzić pewne rozwiązania, które z czasem stają się czymś powszechnym, więc jeszcze niejedno może nas zaskoczyć. O koncepcji smart cities porozmawiają w Płocku już 4 kwietnia.

Wrocław, Kraków, Poznań i Płock połączy jedno wydarzenie. W każdym z tych miast odbędzie się Kongres SMART - Inteligentne miasta, cykl paneli poświęcony miastu przyszłości. Spotkania zaplanowano w oparciu o pięć kluczowych zagadnień: wizję miasta przyszłości, inteligentnego wykorzystania energii, nowego oblicza transportu, bezpieczeństwa i zrównoważonego budownictwa.

O czym konkretnie posłuchają uczestnicy? O mieście jako magazynie wiedzy i pomysłów, energetyce obywatelskiej, źródłach finansowania zielonej energii, zasadach krajowej polityki miejskiej do 2023 roku czy współpracy miast z biznesem poprzez formułę partnerstwa publiczno-prywatnego. Pojawi się także temat przyszłości transportu w mieście. Prezes płockiej Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak opowie o geolokalizacji i technologii wspierającej zarządzanie w transporcie. natomiast Krzysztof Buczkowski, jako koordynator na Polskę projektu Komisji Europejskiej „Endurance”, omówi tematykę aktywności polskich samorządów w zakresie planowania rozwoju zrównoważonej mobilności miejskiej. Kolejni paneliści podejmą się przedstawienia takich zagadnień, jak alternatywne formy transportu publicznego i finansowanie innowacyjnych projektów w miastach z Programu Horyzont 2020.

Ostatni etap kongresu to panel dyskusyjny poświęcony głównym problemom płynącym z zastosowania nowoczesnych technologii dla bezpieczeństwa miasta. Poprowadzi go Krzysztof Gawkowski, dyrektor generalny w Instytucie Bezpieczeństwa Mobilnych Technologii. Wśród panelistów pojawią się: dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas Krzysztof Liedel, naczelnik wydziału techniki operacyjnej Komendy Głównej Policji insp. dr inż. Robert Maciejczyk i Krzysztof Księżopolski z Uniwersytetu Warszawskiego jako szef programu „Bezpieczeństwo Energetyczne i Polityka Klimatyczna”, współautor Krajowej Polityki Miejskiej 2023 Andrzej Brzozowy oraz Izabela Żylińska, wydawca i redaktor naczelna „Smart Grids Polska”.

Kongres odbędzie się w Płocku 4 kwietnia w Domu Technika. Początek o godzinie 10.00. Szczegółowy program i rejestracja na stronie inteligentne-miasta.eu.

Fot. - 1.  Logo - organizatorzy kongresu, 2. Skan geoportalu

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE