Reklama

Zamknięto psy w oborze. Przebywały ze świniami i martwymi szczurami

Opublikowano:
Autor:

Zamknięto psy w oborze. Przebywały ze świniami i martwymi szczurami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie psy odebrano w asyście policji. - A właścicielowi zakładamy sprawę o znęcanie się nad zwierzętami - informuje OTOZ Animals Płock.

Wszystkie psy odebrano w asyście policji. - A właścicielowi zakładamy sprawę o znęcanie się nad zwierzętami - informuje OTOZ Animals Płock.

Jedyne, czego te psy doświadczyły, to udręka, ludzka obojętność, bezmyślność. Historię piesków opisano na Facebooku:

- Psy były zachcianką ukochanego dziecka. Jednak do nowego, pięknego domu nie pasują… bo mogą coś zniszczyć. Tak skończyły, zamknięte bez wody w oborze wraz ze świniami, gdzie leżały martwe szczury i warlały się puste opakowania po trutkach. O świnie to jeszcze gospodarz w miarę zadbał, bo z nich są pieniądze, a psy… No coś musi szczekać, żeby bali się wejść… a to, że pies jest wychudzony, ma biegunkę lub skaczą po nim pchły to mało istotne. Suka w ciąży? A w życiu! A z daleka widać ogromny brzuch i to jak ciężko jest jej się poruszać.

W asyście policji udało się zabrać Rudą, Dyzia i Elmo. Teraz szukają dla nich domów.

Ruda to około czteroletnia mikro suczka, ważąca zaledwie 5 kg. W momencie odbioru była w zaawansowanej ciąży, wykonano zabieg sterylizacji aborcyjnej. Suczka jest nieufna w stosunku do ludzi, potrzebuje czasu na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu i nowymi domownikami. Nowym osobom daje się pogłaskać, ale nic więcej, bo niestety może dziabnąć. Gdy się przekona do ludzi, oddaje im całe swoje małe serduszko i najchętniej nie odstępowałaby ich na krok. Staje się wówczas ogromną przylepką, która nie schodziłaby z kolan opiekuna. Dogaduje się z innymi zwierzętami, chociaż kota czasami lubi po prostu pogonić, ale nigdy nie zrobiłaby mu krzywdy. Zachowuje czystość, jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Szuka domu bez małych dzieci.

Dyzio to półroczny szczeniak, synek Rudej. Jest mikro pieskiem jak mamusia, większy już raczej nie urośnie. Waży około 4 kg. Jest bardzo wesołym psiakiem, a zabawa to jego żywioł. Jak to szczeniak, ma niespożytą energię i wszędzie go pełno. Dogaduje się z innymi psami i kotami, chociaż po mamusi ma tendencje do zaczepiania kotów, co traktuje jako dodatkową rozrywkę. Do obcych w pierwszym kontakcie pozostaje nieufny, jednak szybko się przekonuje. Dyzio jest w trakcie nauki czystości, odrobaczony i w trakcie szczepień.

Adopcja Rudej i Dyzia – tel. 511 182 856

Elmo był w najgorszym stanie. Wychudzony z biegunką, a jego sierść pozostawiała wiele do życzenia, liczne kołtuny i filce. Elmo ma 2 lata i waży około 10-12 kg jest pełnym radości psiakiem, który otwarty jest do wszystkich nowo poznanych osób. Z ogromną radością obskakuje człowieka i chce by go głaskać i przytulać. Dogaduje się z innymi psami, stosunek do kotów nieznany. Dla Elmo szukają domu tymczasowego lub stałego (kontakt telefoniczny w tej sprawie: 601 264 096), niestety aktualnie musi przebywać w kojcu, bo nie mają gdzie go umieścić.

Utrzymanie psiaków, leczenie i profilaktyka kosztuje, Zwracają się z prośbą o finansową i materialną pomoc - przydałaby się karma lepszej jakości w drobnych groszkach.

Dane do przelewu:
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS
Inspektorat w Płocku
ul. Płoskiego 1/1 m 38
09-400 Płock
Pekao S.A.: 76 1240 3174 1111 0010 7758 9201
Kod BIC (Swift): PKOPPLPW
w tytule: Psy z obory

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE