Reklama

Zamierza wystartować w kampanii wyborczej na prezydenta Polski. Zjawi się w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Zamierza wystartować w kampanii wyborczej na prezydenta Polski. Zjawi się w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wciąż czekamy na oficjalne ogłoszenie daty wyborów na prezydenta Rzeczpospolitej. Niektórzy nie chcą tracić czasu i już rozpoczęli nieoficjalną kampanię wyborczą. Ostatnio gościliśmy kandydata Lewicy, Roberta Biedronia. W przyszłym tygodniu z wizytą zapowiedział się kandydat bezpartyjny.

Wciąż czekamy na oficjalne ogłoszenie daty wyborów na prezydenta Rzeczpospolitej. Niektórzy nie chcą tracić czasu i już rozpoczęli nieoficjalną kampanię wyborczą. Ostatnio gościliśmy kandydata Lewicy, Roberta Biedronia. W przyszłym tygodniu z wizytą zapowiedział się kandydat bezpartyjny.

Spotkanie z Szymonem Hołownią, dziennikarzem i prezenterem, autorem książek, zaplanowano w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Krzywoustego 3. Odbędzie się we wtorek, 11 lutego o godz. 18.30. Spotkanie z przyszłym kandydatem na prezydenta będzie otwarte dla wszystkich chętnych.

Przypomnijmy, że Hołownia ogłosił chęć kandydowania na urząd prezydenta Polski w grudniu 2019 roku.

- Szymon spotykał się z Wami w ponad 370 polskich miastach. Nie przerywa tej trasy, bo chce Was dalej słuchać i razem z Wami realizować marzenie o Polsce rozmawiającej. Przed kampanią, w trakcie i po kampanii - czytamy w informacji zapowiadającej spotkanie.

Na razie nie wyznaczono dokładnej daty wyborów prezydenckich, które odbędą się w 2020 r. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek musi datę ogłosić do 6 lutego br.  Według konstytucyjnych zapisów, wybory prezydenckie mogą się odbyć nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed zakończeniem urzędowania głowy państwa. Obecny prezydent Andrzej Duda był zaprzysiężony 6 sierpnia 2015 roku, czyli zapewne wybory mogą odbyć się w pierwszej połowie roku - pod koniec kwietnia bądź w maju. Wynik wyborczy pokaże, czy ponownie kandydujący na urząd prezydenta Polski, Andrzej Duda (PiS) otrzyma drugą kadencję. Gotowość do wzięcia udziału w wyścigu o Pałac Prezydencki wstępnie ogłosili: wspomniany już Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Robert Biedroń (Lewica), Małgorzata Kidawa-Błońska (KO), kandydatem Konfederacji będzie zapewne poseł Krzysztof Bosak.

AKTUALIZACJA

[ZT]24756[/ZT]

AKTUALIZACJA

Robert Biedroń (Lewica) oficjalnie ogłosił w środę start w walce o Pałac Prezydencki.

Konferencję prasową w Kielcach zorganizował Krzysztof Bosak - zapowiedział swój udział w kampanii wyborczej jako kandydat Konfederacji.

Swoje wcześniejsze stanowisko podtrzymuje również Szymon Hołownia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE