Reklama

Zamieńmy najmłodszych w mole książkowe!

Opublikowano:
Autor:

Zamieńmy najmłodszych w mole książkowe! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polacy nie czytają książek, księgarnie plajtują - by odwrócić ten trend trzeba zamienić najmłodsze pokolenie Polaków w tabuny moli książkowych. W zarażanie miłością do książek włączyli się Fifik, Pepa, Galeria Wisła i Książnica Płocka.

Polacy nie czytają książek, księgarnie plajtują - by odwrócić ten niezbyt napawający optymizmem trend trzeba zamienić najmłodsze pokolenie Polaków w tabuny moli książkowych. W zarażanie miłością do książek włączyli się Fifik, Pepa, Galeria Wisła i Książnica Płocka.

Jutro, w sobotę, przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, więc okazja do uczczenia polskiej mowy, a przy okazji promocji czytelnictwa, jest wyborna! Wprawdzie naszej drogiej polszczyźnie na razie dzięki Bogu nie grozi zanik, ale każda okazja do przypomnienia o języku jako głównej składowej polskiego dziedzictwa narodowego, naszym skarbie i chlubie, jest dobra. Tym bardziej jeśli połączyć ją z propagowaniem czytania książek, któremu akurat, niestety, grozi zanik.

Jak zapowiada Magdalena Michalska z Galerii Wisła, w najbliższy weekend w galerii zaplanowano atrakcje w ramach drugiej już odsłony ogólnopolskiej kampanii  „Czytaj dzieciom, bo warto”. Do odbywania literackich podróży w czasie i przestrzeni, do odwiedzin w świecie baśni i pasjonujących przygód będą zachęcać najmłodszych płocczan i ich rodziców osoby o odpowiednim autorytecie, a mianowicie animatorzy grupy artystycznej Fifik i Pepe. Przez dwa dni zabawy nie zabraknie też innych atrakcji jak malowanie buzi, gra w darta, modelowanie baloników, kącik plastyczny, zabawy wielkimi klockami oraz konkursy z nagrodami. Ponadto rodzice będą mogli wziąć udział w warsztatach dotyczące tego, jak prawidłowo wykonywać masaż małych dzieci.

Z kolei Książnica Płocka przygotowała m.in. kalambury, językową grę planszową, rodzinne łamańce językowe, a także zabawy plastyczne.

- Kampania „Czytaj dzieciom” ma zwrócić uwagę na pozytywne strony czytania dzieciom i zachęcić do tego rodziców. Czytanie jest doskonałą  formą relaksu oraz wspaniałym sposobem na spędzanie czasu wspólnie z dzieckiem – podkreśla Magdalena Michalska z Galerii Wisła.

Akcja w galerii będziie trwała od w sobotę i niedzielę od 11.00 do 18.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE