Reklama

Zamiast ratusza będzie… pałac prezydencki

Opublikowano:
Autor:

Zamiast ratusza będzie… pałac prezydencki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wiadomo, część oddziałów z ratusza już kilka miesięcy temu przeniosła się na 3 Maja, cześć planuje przeprowadzkę do CKU. Wygląda jednak na to, że to nie wszystkie przeprowadzki...

Jak wiadomo, część oddziałów z ratusza już kilka miesięcy temu przeniosła się na 3 Maja, cześć planuje przeprowadzkę do CKU. Wygląda jednak na to, że to nie wszystkie przeprowadzki, a w ratuszu powstanie pałac prezydencki. Na szczęście to tylko... Prima Aprilis.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Urząd Miasta będzie rozproszony po całym mieście. Kilka miesięcy temu z ratusza na 3 Maja musiało się przeprowadzić sześć komórek Ratusza. Jak pisaliśmy, wszystkiemu winne są niedopracowane umowy, które podpisało miasto z właścicielem obiektu 12 lat temu. Mimo że Ratusz na własny koszt wyremontował tę część budynku oraz powiększył skrzydło o nadbudowę, felerna umowa nie przewidywała np. prawa do pierwokupu. Więc gdy były właściciel, czyli „Ruch” sprzedał nieruchomość nowemu, a zapisy umowy nie chroniły zupełnie interesów miasta, właściciel mógł dyktować warunki jak mu się żywnie podoba. Tak też było teraz z przedłużeniem wynajmu - nowa umowa była nie do przyjęcia.

Potem okazało się, że niektóre oddziały Ratusza, m.in. oddział komunikacji przeniosą się do budynku przy Piłsudskiego, z którego musiało się wyprowadzić CKU. Najpierw jednak trzeba tam zrobić gruntowny remont, który - jak okazało się podczas ostatniej sesji rady miasta - pochłonie ponad 2 mln zł.

Z naszych informacji wynika, że to nie koniec przeprowadzek. Ratusz wciąż negocjuje warunki umowy z właścicielem poszczególnych skrzydeł budynków przy Starym Rynku i Zduńskiej. Jednak jeśli się nie uda, kolejne oddziały będą musiały się przeprowadzić. Dokąd? Do budynków Komendy Miejskiej Policji. Część zmieści się prawdopodobnie w budynku przy Słowackiego, a część przeniesie się do budynku przy 1 Maja. Budynki te staną się własnością miasta po przeprowadzce policji do nowej komendy przy Kilińskiego, której budowa wkrótce się zakończy.

Najciekawsze są jednak przyszłe losy samego budynku ratusza. Jeśli nie uda się przedłużyć umowy na pozostałe skrzydła budynku, we władaniu urzędu zostanie tylko zabytkowa część budynku. Wówczas powstanie w niej… pałac prezydencki, czyli reprezentacyjny obiekt, w którym władze miasta przyjmowałyby gości. W auli tak jak dotychczas odbywałyby się sesje rady miasta, a także spotkania z mieszkańcami, konferencje itp. Miejskie pałace prezydenckie nie są niczym nowym - funkcjonują w wielu miastach Polski jako budynki o funkcji reprezentacyjnej.
Aktualizacja:

Urząd Miasta rzeczywiście trochę nam się rozproszy po mieście, bo niektóre oddziały funkcjonują na 3 Maja i zamierzają się przenieść do CKU, ale z tego, co nam wiadomo, pozostałe skrzydła budynku ratusza zostają tam, gdzie były i nie zanosi się, by przy Starym Rynku powstał pałac prezydencki. To oczywiście Prima Aprilis.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE