Reklama

Zalety szkół policealnych

Opublikowano:
Autor:

Zalety szkół policealnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoły policealne stanowią ciekawą alternatywę dla osób, które poszukują sposobu na szybkie odnalezienie się na rynku pracy. Okres nauki jest nieporównywalnie krótszy od zdobywania wiedzy na uczelniach wyższych, a edukacja ukierunkowana na rozwój umiejętności praktycznych pozwala na szybkie odnalezienie się na rynku pracy.

Szkoły policealne stanowią ciekawą alternatywę dla osób, które poszukują sposobu na szybkie odnalezienie się na rynku pracy. Okres nauki jest nieporównywalnie krótszy od zdobywania wiedzy na uczelniach wyższych, a edukacja ukierunkowana na rozwój umiejętności praktycznych pozwala na szybkie odnalezienie się na rynku pracy.

Kogo mogą zainteresować?

W polskim systemie edukacyjnym funkcjonuje kilka rodzajów szkół policealnych. Są placówki publiczne, niepubliczne z uprawnieniami szkoły publicznej, a także niepubliczne bez powyższych uprawnień. W praktyce różnice pomiędzy nimi sprowadzają się do czasu trwania edukacji oraz co ważne, rodzaju uprawnień możliwych do uzyskania po ukończeniu edukacji. Szkoły publiczne oraz niepubliczne, lecz dysponujące uprawnieniami szkół publicznych działają pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej i realizują określone przez MEN programy nauczania.

Uczniowie takich szkół objęci są ustawowymi obowiązkami, mogą jednak również korzystać z szeregu ulg i zniżek będących przywilejem uczących się osób. Szkoły o statusie publicznym wystawiają także wszelkie niezbędne zaświadczenia dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po zakończeniu edukacji możliwe jest przystąpienie do egzaminu państwowego, a jego zdanie skutkuje przyznaniem tytułu technika, co potwierdza zdobyte kwalifikacje i umiejętności zawodowe.

Oferta programowa szkół jest szeroka i obejmuje szereg poszukiwanych na rynku pracy kierunków.

Jaki zawód wybrać?

Dla mieszkańców stolicy poszukujących takich placówek jak szkoła policealna Warszawa stwarza wiele możliwości. Nauka jest możliwa zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, a osoby chcące poszerzyć kompetencje zawodowe mogą skorzystać z kursów kwalifikacyjnych ukierunkowanych na rozwój konkretnych umiejętności. Podobna sytuacja panuje w każdym dużym mieście, jednak również osoby z mniejszych miejscowości nie mają powodów do narzekań. W odróżnieniu od uczelni wyższych szkoły policealne są gęsto rozsiane na mapie kraju, umożliwiając każdemu chętnemu łatwy dostęp do wiedzy.

Katalog zawodów możliwych do zdobycia dzięki tej metodzie edukacji jest imponujący. Szczególną uwagę warto zwrócić na kierunki okołomedyczne i związane z opieką społeczną. Ta branża od lat rozwija się w szybkim tempie, a jej pracownicy, poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, mogą liczyć również na duży szacunek i uznanie otoczenia. Stanowiska takie jak asystentka stomatologiczna, ortoptystka, technik dentystyczny, technik masażysta czy terapeuta zajęciowy są bardzo poszukiwane na rynku pracy nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Ten kierunek rozwoju zdecydowanie zasługuje na dużą uwagę podczas planowania przyszłej kariery.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE