Reklama

Zakupy? Zostańcie w domu, pomogą ochotnicy

Opublikowano:
Autor:

Zakupy? Zostańcie w domu, pomogą ochotnicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus wciąż się rozwija w naszym kraju, wskazane jest jak najrzadsze wychodzenie z domu, narażone są zwłaszcza osoby starsze. Z ważną inicjatywą wystąpili strażacy z Zawidza.

Koronawirus wciąż się rozwija w naszym kraju, wskazane jest jak najrzadsze wychodzenie z domu, narażone są zwłaszcza osoby starsze. Z ważną inicjatywą wystąpili strażacy z Zawidza.

W czwartek rano obecność wirusa SARS-COV-2 jest już potwierdzona w prawie 120 krajach, liczba zakażonych przekroczyła 120 tys., z czego ponad 80 tys. w Chinach. W Polsce mamy ok., 50 chorych, 1 osoba zmarła. W Płocku i regionie - póki co - nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.  

Polacy masowo ruszyli na zakupy, wybierając głównie produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Nie dajmy się ponieść emocjom, panice. Unikajny skupisk ludzkich, a zatłoczone sklepy są tego przykładem. 

Ale zakupy co jakiś czas są niezbędne. Dlatego druhowie z OSP Zawidz (pow. sierpecki) wyszli z cenną inicjatywą, proponują pomoc osobom starszym. 

- Jeśli boicie się wirusa i potrzebujecie pomocy, chętnie pójdziemy po zakupy lub do apteki! Prosimy dzwonić pod numer 796 907 341 - zachęca OSP w Zawidzu. - Propozycję kierujemy głównie do osób samotnych i starszych, którzy nie mają możliwości skorzystania z pomocy najbliższej rodziny. Mamy również nadzieję, że każdy z nas na miarę możliwości włączy się w pomoc osobom starszym. Nie panikujmy, ale bądźmy ostrożni!

A może w ślady tej jednostki w naszym regionie pójdą inne organizacje?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE