Reklama

Zakładowa Straż Pożarna Orlenu kończy 55 lat. Na apel przyjechał sam prezes [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zakładowa Straż Pożarna Orlenu kończy 55 lat. Na apel przyjechał sam prezes [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Jestem z was dumny, Polski Koncern Naftowy jest z was dumny. Jesteście naszą marką - mówił do strażaków Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Z okazji jubileuszu 55-lecia istnienia Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen otworzono nową strażnicę i wręczono odznaczenia.

- Jestem z was dumny, Polski Koncern Naftowy jest z was dumny. Jesteście naszą marką - mówił do strażaków Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Z okazji jubileuszu 55-lecia istnienia Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen otworzono nową strażnicę i wręczono odznaczenia. 

Dzisiejsze pokolenie strażaków jest już drugim, które dba o bezpieczeństwo pracowników i instalacji na zakładzie, ale też mieszkańców Płocka. Ich praca nie ogranicza się tylko do interwencji na terenie kombinatu, ale też np. do zabezpieczenia transportów materiałów niebezpiecznych. Na apelu stawili się jednak także emerytowani pracownicy, a także m.in. prezes Daniel Obajtek. 

- Gdziekolwiek nie pojadę, nawet za granicą w Czechach czy na Litwie - tam dobrze o was mówią - zapewniał prezes. - Dobrze mówią o waszym profesjonalizmie, zaangażowaniu. Jesteście przecież największą jednostką w Polsce. To wy budujecie markę koncernu, niejednokrotnie ratując życie drugiej osobie, ryzykując przy tym własnym. Można na was zawsze liczyć i to jest piękne. 

Od 2000 roku orlenowscy strażacy są włączeni w ogólnopolski projekt SPOT i tym samym są zaangażowani w bezpieczeństwo kraju. Biorą udział w zabezpieczeniu transportów, a także skutków wypadków z substancjami łatwopalnymi, żrącymi i trujący. Zakładowa Straż Pożarna Orlenu to nie tylko gaszenie pożarów rafineryjnych, ale też ratownictwo wodne, techniczne, przedmedyczne i wysokościowe. Warto podkreślić, że przez 55 lat funkcjonowania ZSP, żaden ze strażaków nie zginął, ani nie odniósł ciężkich obrażeń. 

We wtorek do użytku została oddana także nowa strażnica. To 16 stanowisk garażowych 4 stanowiska naprawcze dla pojazdów bojowych, warsztaty i magazyny. Skraca ona czas dojazdu do jakiejkolwiek instalacji na terenie kombinatu do 5 minut. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE