Reklama

Zakaz imprez masowych. Odwołano dużą imprezę w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Zakaz imprez masowych. Odwołano dużą imprezę w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Radosław Malinowski zapewnia: - Jesteśmy w ciągłym nasłuchu z inspekcją sanitarną, w kontakcie z Urzędem Miasta Płocka.

Dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Radosław Malinowski zapewnia: - Jesteśmy w ciągłym nasłuchu z inspekcją sanitarną, w kontakcie z Urzędem Miasta Płocka.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu zakazu imprez masowych w Polsce. Zakaz ma na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia koronawirusem. Sytuacja jednak szybko się zmienia, kolejne wydarzenia są stopniowo odwoływane. To, co jeszcze było aktualne dziś około południa, po kilku godzinach już niekoniecznie.

[ZT]25041[/ZT]

Dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki twierdził po godz. 12.00, że wstępnie nie planuje żadnych zmian, koncerty są w małej sali (na ok. 250 osób, impreza masowa - zgodnie z ustawą - to nie mniej niż 1000 osób, w hali sportowej - nie niej niż 500), zajęcia odbywają się w małych grupach. - Jak dotąd nie zauważyliśmy mniejszej frekwencji.

Najbliższe duże imprezy masowe to Jarmark Tumski (29-31 maja) i Piknik Europejski (9-10 maja), przy czym każda wymaga wcześniejszych przygotowań. Trwa nabór w przypadku wystawców. Zainteresowani muszą pokryć opłaty za stoiska. 

[ZT]24738[/ZT]

- Na bieżąco będziemy monitorować sytuację. Im dalsza data wydarzenia, tym ryzyko odwołania mniejsze. Obecnie jeszcze nie ma takiej konieczności - mówił nam dziś Radosław Malinowski po godz. 12.00.

Po czym dodał, że nie wiadomo w jakim kierunku obecna sytuacja się rozwinie i ile czasu potrwa zakaz. Jeśli dłużej, możliwe - na razie hipotetycznie - jest odwołanie bądź przełożenie na inny termin, wystawcom trzeba będzie zwrócić pieniądze. W przypadku Jarmarku Tumskiego - zakładając niekorzystny scenariusz - Malinowski zwraca uwagę, że może być ciężko z przełożeniem imprezy na inny termin z dwóch względów. Po pierwsze kalendarz letnich imprez w lipcu i sierpniu jest dość szczelnie wypełniony, a tego rodzaju impreza powinna odbywać się przy ładnej pogodzie, kiedy już temperatura na termometrach będzie nieco wyższa. Po drugie trzeba liczyć się wystawcami, którzy mogą mieć inne plany dotyczące zaprezentowania swojej oferty w innych częściach Polski. Dlatego ostatnie dni maja traktują jako "żelazną datę" w przypadku organizacji Jarmarku Tumskiego. - Łatwiej przesunąć jakiś mały koncert - dopowiada dyrektor.

AKTUALIZACJA

Po godz. 15.00 na redakcyjną skrzynkę wpłynęła wiadomość z płockiego ratusza:

- W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19), w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, gości z miast partnerskich oraz turystów, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej, 22. edycji Pikniku Europejskiego. 

Odwołane zostały również imprezy towarzyszące Piknikowi Europejskiemu tj. Majunia oraz Rock Tower. Osoby, które zakupiły bilet na Majunię i Rock Tower proszone są o zgłoszenie się do Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10).

Przypomnijmy, że zakaz imprez masowych obejmuje także wydarzenia sportowe. Najbliższy mecz piłkarzy nożnych Wisły Płock na stadionie przy ul. Łukasiewicza 17 w poniedziałek 16 marca odbędzie się bez udziału publiczności.

Mecze w ORLEN Arenie bez udziału publiczności

Szczypiorniści będą grać w Płocku 22 marca.

W związku z decyzją organów administracyjnych w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o dalszym prowadzeniu rozgrywek bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania. Wszystkie kluby zostały zobowiązane do zastosowania się do niniejszej decyzji. Podjęte kroki są związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i koniecznością ograniczenia skupisk ludzkich.

Wszystkie mecze PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet odbędą się zgodnie z zaplanowanym terminarzem. Transmisje z wybranych spotkań kibice będą mogli zobaczyć na antenach TVP Sport, tvpsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport. Superliga Sp. z o.o. w porozumieniu z klubami stara się o organizację transmisji ze wszystkich meczów ligowych.

- Jeśli chodzi o udział publiczności w meczu Ligi Mistrzów, dostosujemy się do decyzji organów państwowych i samorządowych. Obecnie ustalane są wszystkie szczegóły przebiegu i organizacji meczu zarówno z EHF, jak i klubem Telekom Veszprem – powiedział prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE