Mowa o wydatkach firmy Fortum, która podsumowała sezon ciepłowniczy 2024/2025 w Płocku. Upłynął on pod znakiem stabilnych dostaw ciepła i inwestycji w rozwój infrastruktury sieciowej. Fortum dostarczyło mieszkańcom Płocka prawie 1,3 mln GJ ciepła, nieco mniej niż w sezonie 2023/2024.
- To wynik zarówno wyższych temperatur zimą, jak i efektywnej termomodernizacji budynków w mieście - tłumaczą w Fortum.
Największe dobowe zapotrzebowanie na ciepło odnotowano 18 lutego 2025 roku, gdy przy średniej temperaturze -6,7°C dostarczono 10,5 tys. GJ energii.
W minionym sezonie Fortum przeznaczyło 12,5 mln zł na modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczej w Płocku – to o 2 mln zł więcej, niż planowano.
Kluczowe inwestycje objęły m.in. remonty i modernizację infrastruktury na osiedlu Tysiąclecia oraz przy ulicach Gałczyńskiego, Granicznej, Targowej, Ossowskiego i Sikorskiego. Uruchomiono 20 nowych węzłów cieplnych o łącznej mocy 6,4 MW oraz zmodernizowało 13 już istniejących. Dodatkowo wybudowano 5,7 km nowych odcinków sieci wraz z przyłączami.
- W nadchodzącym sezonie planujemy 3 MW nowych przyłączeń do sieci ciepłowniczej oraz modernizację kolejnych 18 węzłów cieplnych – zapowiada Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum w Płocku.
Firma Fortum wywodzi się z Finlandii, działa także w Szwecji, Norwegii, krajach bałtyckich, Indiach, Rosji oraz w Polsce. W naszym kraju - od 2003 roku. Obecnie dostarcza ciepło mieszkańcom Częstochowy, Płocka i Wrocławia. W Płocku dysponuje siecią o długości ok. 190 km.
Sieć ta zaspokaja 75 proc. całkowitego zapotrzebowania miasta na ciepło. Z ciepła sieciowego korzystają m.in. mieszkańcy osiedli Winiary, Skarpa, Miodowa, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Kochanowskiego, Dworcowa, Stare Miasto, Kolegialna, Międzytorze, Podolszyce Południowe i Północne oraz Zielony Jar. W sumie to ok. 90 tys. osób.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.