Reklama

Zainspirował go stadion Wisły. Ważne wyróżnienie

Opublikowano:
Autor:

Zainspirował go stadion Wisły. Ważne wyróżnienie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzją ministra Jana Józefa Kasprzyka, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Łukasz Strzelecki, prezes Stowarzyszenia „Pro Patria - Lokalni Patrioci” z podpłockiego Dobrzykowa, został odznaczony medalem ,,Pro Patria". Wyróżnienie jest przyznawane w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o Niepodległość Ojczyzny.

Decyzją ministra Jana Józefa Kasprzyka, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Łukasz Strzelecki, prezes Stowarzyszenia Pro Patria - Lokalni Patrioci z podpłockiego Dobrzykowa, został odznaczony medalem ,,Pro Patria". Wyróżnienie jest przyznawane w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o Niepodległość Ojczyzny. 

Odznaczenie zostało wręczone w Krakowie podczas gali kwartalnika Wyklęci, w której udział wzięli kombatanci, rodziny Żołnierzy Wyklętych, a także osoby, które w swoich lokalnych środowiskach upamiętniają bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego.

- Historia, a szczególnie ta nam bliska, lokalna zawsze była w kręgu moich zainteresowań. Dużo wiedzy, wartości i informacji zaczerpnąłem ze stadionu piłkarskiej Wisły Płock - jeszcze przed działalnością w Pro Patrii pamiętam I Marsz Żołnierzy Wyklętych, czy sierpniowe rocznice obrony Płocka przed Bolszewikami. To w większości kibice jako pierwsi podjęli upamiętnienie tych wydarzeń, zawsze jak tylko mogłem to wspierałem tego typu inicjatywy - podkreśla Łukasz Strzelecki.

W Stowarzyszeniu "Pro Patria" jest od samego początku, czyli od maja 2014 r., z czasem objął funkcję prezesa zarządu stowarzyszenia. 

- W naszych szeregach skupiamy kilkadziesiąt osób w różnym wieku, o różnych profesjach i zawodach, łączy nas jedno - chęć i gotowość do działania. Głównym celem Stowarzyszenia jest rozwijanie inicjatyw i projektów historycznych, edukacyjnych, kulturowych i społecznych. Priorytetem stowarzyszenia jest budzenie ducha patriotycznego mieszkańców naszego regionu oraz pielęgnowanie tradycji i upamiętnianie ważnych dla naszego narodu wydarzeń - mówi Łukasz Strzelecki.

Podkreśla, że nagroda to docenienie działań nie tylko jego, ale również przyjaciół ze Stowarzyszenie Pro Patria. I dziękuje im za wkład i zaangażowanie w całą działalność. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE