Reklama

Zadbaj o siebie. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów na sobotnim pikniku

Opublikowano:
Autor:

Zadbaj o siebie. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów na sobotnim pikniku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W natłoku wielu obowiązków często bagatelizujemy pewne sprawy, odkładamy wizytę u specjalisty. Obawiamy się kolejek, kosztów leczenia, a nade wszystko diagnozy. Zamiast odwiedzić lekarski gabinet, czasem wolimy szukać odpowiedzi w internetowym poradniku. Tymczasem o zdrowie powinniśmy dbać przez cały czas w ramach profilaktyki. Pikniki pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” to dobra okazja, aby sprawdzić stan swojego zdrowia.

W natłoku wielu obowiązków często bagatelizujemy pewne sprawy, odkładamy wizytę u specjalisty. Obawiamy się kolejek, kosztów leczenia, a nade wszystko diagnozy. Zamiast odwiedzić lekarski gabinet, czasem wolimy szukać odpowiedzi w internetowym poradniku. Tymczasem o zdrowie powinniśmy dbać przez cały czas w ramach profilaktyki. Pikniki pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” to dobra okazja, aby sprawdzić stan swojego zdrowia.

W najbliższą sobotę, 8 czerwca, na Starym Rynku w Płocku odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI to tylko niektóre propozycje, z jakich będą mogły skorzystać osoby, które zjawią się na starówce w godz. 12.00-17.00.

Każdy z uczestników może wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Prowadzone będą m.in. przesiewowe badania w kierunku osteoporozy, zapalenia wątroby typu C czy badania słuchu. Będzie można zapoznać się ze sposobami aktywnego spędzania czasu, porozmawiać z dietetykami oraz spróbować zdrowej żywności od lokalnych producentów.

Głównym tematem tegorocznej edycji jest profilaktyka zaburzeń psychicznych i uzależnień, dlatego na pikniku zjawią się lekarze specjaliści zajmujący się m.in. zaburzeniami psychicznymi i uzależnieniami, w tym uzależnieniami od alkoholu. To bardzo ważne, bo jak pokazują statystyki ponad 80 proc. dorosłych Polaków sięga po alkohol. Dodatkowo, u ponad 3 mln osób w wieku 18-64 lata rozpoznaje się zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania wynikające z jego spożywania. Z kolei według Światowej Organizacji Zdrowia alkohol zajmuje trzecie miejsce wśród czynników ryzyka dla zdrowia, a ponad 200 rodzajów chorób ma związek z jego spożywaniem. Wśród nich są: zaburzenia psychiczne, nowotwory, choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia immunologiczne czy dysfunkcje układu rozrodczego i szkody prenatalne. Co roku z tego powodu umiera ok. 10 tys. Polaków.

Wydarzenie organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego odbywa się w ramach Światowego Dnia Zdrowia, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE