Reklama

Reklama

Zaczynały dzień o 5 rano dyżurem hodowlanym, kończyły modlitwą. 100 lat szkoły rolniczej w Płocku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej

Zaczynały dzień o 5 rano dyżurem hodowlanym, kończyły modlitwą. 100 lat szkoły rolniczej w Płocku - Zdjęcie główne

foto Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 czerwca br. Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w płockich Górach świętować będzie 100-lecie istnienia. Zaplanowano m.in. uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej i galę jubileuszową.

Reklama

Placówka w Górach to "kontynuatorka" szkoły w Trzepowie, powstałej w 1923 r.

Święto zaplanowano w piątek 2 czerwca. O godz. 8:50 odbędzie się msza św. w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Płocku. O godz. 11:00 w budynku szkoły w Górach (ul. Kutnowska 30) zaplanowano odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Władze szkoły zapraszają na spotkanie m.in. absolwentów, szczegółowe informacje: tel. 24 268 96 94 (do 28 kwietnia).

- Powiatowa Szkoła Rolnicza Żeńska w Trzepowie powstała w 1923 r. z inicjatywy miejscowych organizacji społecznych i ówczesnego starosty, placówka otrzymała na własność 17 ha ziemi z byłego folwarku Trzepowo oraz stare zabudowania: dworek, stodołę i budynki gospodarcze. Organizacją merytoryczno-dydaktyczną szkoły zajęli się: Leokadia i Stanisław Bergerowie – nauczyciele Szkoły Rolniczej w Niegłosach - czytamy na stronie szkoły. 

Szkoła cieszyła się wysoką renomą. Dzień powszedni dziewczęta zaczynały już o godz. 5:00 dyżurem hodowlanym lub pracą w kuchni, lekcje startowały o godz. 7:30, były też zajęcia praktyczne, czytanie, a przed godz. 22:00 - wieczorna modlitwa.

Po wielu latch placówka zmieniła lokalizację z Trzepowa na Góry, nowy obiekt wyświęcono w 1998 r. Od 2002 r. szkoła nosi nazwę: Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej.

Placówka kształci w kierunkach: technik rolnik, technik weterynarii, technik informatyk, technik programista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik spedytor, technik logistyk. Jest także liceum ogólnokształcące.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy