Reklama

Zaczynają się roztopy. Wody przekroczą stan ostrzegawczy?

Opublikowano:
Autor:

Zaczynają się roztopy. Wody przekroczą stan ostrzegawczy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy. Towarzyszące temu roztopy masy śnieżnej mogą jednak niepokoić mieszkańców terenów położonych nad rzekami. Służby przewidują przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy. Towarzyszące temu roztopy masy śnieżnej mogą jednak niepokoić mieszkańców terenów położonych nad rzekami. Służby przewidują przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Od ostatniej wielkiej powodzi minęło już ponad sześć lat, ale widoki z tamtych dni na długo zostaną w pamięci mieszkańców. Jak niemal co roku, w okresie roztopów poziomy wody w rzekach się podnoszą. Prawdopodobnie tak będzie przez najbliższe kilka dni. 

Jak informuje biuro prasowe Ratusza, szanse na przekroczenie stanu ostrzegawczego na Wiśle w rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej wynoszą 80%. Zjawisko będzie występować od dziś od godziny 18:00 i potrwa przynajmniej przez 48 godziny.

W poniedziałek poziom wody na wodowskazie w Kępie Polskiej osiągnął 422 cm (stan ostrzegawczy wynosi 450 cm), a w Wyszogrodzie - 482 cm (przy ostrzegawczym wynoszącym 500 cm).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE