Reklama

Za nami długa noc atrakcji [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Za nami długa noc atrakcji [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku odbyła się piąta edycja Nocy Muzeów. Na osoby, które zdecydowały się wziąć udział w wydarzeniu czekało wiele atrakcji. Część płocczan wyruszyła z domów z gotowym planem zwiedzania, a na liście umieściła nie tylko muzea.

W Płocku odbyła się piąta edycja Nocy Muzeów. Na osoby, które zdecydowały się wziąć udział w wydarzeniu czekało wiele atrakcji. Część płocczan wyruszyła z domów z gotowym planem zwiedzania, a na liście umieściła nie tylko muzea. 

- Wieczór zaplanowałam wspólnie z dziećmi już kilka dni temu - mówi mama dwójki dzieci. - Opowiedziałam im wcześniej o każdym miejscu, co ciekawego w nim zobaczymy. Nie mogły się doczekać tej wycieczki i jak widać są zadowolone. 

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Inicjatywa szybko przeniosła się na inne miasta. Trafiła także do Polski. 

- Tyle osób jednocześnie, w różnych miejscach kulturalnych w Płocku, to nie jest częsty widok - śmieje się kolejny płocczanin. 

Z okazji Nocy Muzeów Płock odwiedziły znane postacie, które chętnie pozowały do zdjęć. W Książnicy Płockiej pojawiły się m.in. Maria Skłodowska-Curie w laboratorium chemicznym, Hanka Ordonówna w przedwojennej kawiarni, Marcelina Rościszewska w siedzibie Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Wanda Rutkiewicz i Halina Konopacka. W Płockiej Galerii Sztuki można było przenieść się w tajemniczy świat wyobraźni Zdzisława Beksińskiego, a dla miłośników militariów Klub Sportowy LOK „GROT” oraz Stowarzyszenie „GROT” przygotowały pokaz niepowtarzalnej broni palnej od jej początków do czasów współczesnych.

W Spichlerzu zobaczyliśmy światowej klasy dzieła sztuki buddyjskiej. Po Regionalnym Muzeum Poczty oprowadzał gości właściciel kolekcji tworzonej przez ponad 50 lat. Zainteresowaniem cieszyła się także możliwość zwiedzania zakamarków Ratusza, a po wnętrzach katedry oprowadzał ks. Stefan Cegłowski. 

- Myślę, że to dobra inicjatywa - stwierdza mieszkanka Płocka. - Takie wydarzenia pokazują, że wyjście na wystawę np. do galerii sztuki, czy muzeum to ciekawe przeżycie, nie tylko duchowe, ale też takie społeczne. My wybraliśmy się z przyjaciółmi, w grupie inaczej się wszystko przeżywa. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE