Reklama

Z tymi tatusiami nikt się nie nudzi. Ciekawa inicjatywa w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Z tymi tatusiami nikt się nie nudzi. Ciekawa inicjatywa w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tatusiowie to grupa przyjaciół, która zajmuje się organizacją spotkań dla dzieci i ich rodziców. Swoimi działaniami pokazują, jak ważny jest czas spędzony z rodziną i jak ważną rolę w organizacji tego czasu odgrywa właśnie tata. Co szykują w najbliższych dniach?

Tatusiowie to grupa przyjaciół, która zajmuje się organizacją spotkań dla dzieci i ich rodziców. Swoimi działaniami pokazują, jak ważny jest czas spędzony z rodziną i jak ważną rolę w organizacji tego czasu odgrywa właśnie tata. Co szykują w najbliższych dniach?

- Dzięki wspólnym zajęciom, rozmowom i zabawom  poznajemy się, uczymy się być ze sobą, i co najważniejsze, uczymy się cieszyć wspólnymi chwilami - mówi Tomek, jeden z założycieli grupy. - Jesteśmy tatusiami naszych dzieci i dziećmi naszych tatusiów. Łączymy pokolenia, integrujemy środowisko lokalne wykorzystując przede wszystkim potencjał miejsca, w którym mieszkamy. 

Założycielami grupy są tatusiowie: Tomek i Tomek, którzy postanowili integrować środowisko poprzez wspólne rodzinne spotkania, pokazując tym samym, jak ważne są chwile spędzone w gronie najbliższych

- Pierwsze nasze spotkania miały charakter prywatny, rodzinny - mówi Tomek. - Następnie do naszej grupy dołączyli przyjaciele. Obecnie organizujemy otwarte spotkania dla wszystkich chętnych. Cieszy nas fakt, iż na nasze spotkania przychodzi coraz więcej osób. 

Poczynania Tatusiów można śledzić na profilu grupy na FB: @tatusiowiee, gdzie znajdują się informacje o wszystkich spotkaniach i planowanych wydarzeniach. 

- Ostatnie nasze spotkanie sprawiło dzieciakom dużo frajdy - mówi Tomek. - Noc Sów, podczas której w lesie szukaliśmy właśnie sów. Dzieci były pod wrażeniem nocnego spaceru po lesie.

W kwietniu grupa planuje dwa spotkania: 15 kwietnia – rodzinny turniej w kręgle pt. „Każda rodzina to drużyna” oraz 21 kwietnia akcję "Zwiedzanie Płocka z Tatusiami". W planach mają również rozpoczęcie cyklu spotkań pt. „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdują się na profilu grupy na FB. 

Tatusuiowie organizują nie tylko ciekawe spotkania, ale też konkursy. W ostatnim do wygrania są książki młodej płockiej pisarki Poli Zołoteńko, autorki książki "Gang Laptopa".

- Obecnie trwa konkurs pt. „Tata”, w ramach którego zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do napisania krótkiego wierszyka, rymowanki lub opowiadania - mówi Tomek.

Prace należy przesyłać na email: tatusiowiee@gmail.com z dopiskiem: Imię i Nazwisko oraz wiek dziecka. Termin nadsyłania prac mija 8 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi na profilu grypy. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziemy na stronie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE