Reklama

Z ostatniej chwili. Urząd Lonictwa Cywilnego odwołuje niedzielne pokazy

Opublikowano:
Autor:

Z ostatniej chwili. Urząd Lonictwa Cywilnego odwołuje niedzielne pokazy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na informację z Urzędu Lotnictwa Cywilnego przyszło poczekać znacznie dłużej niż zakładano. Pomimo chęci kontynuowania pokazów w bardziej minimalistycznej formule, aby oddać hołd zmarłemu pilotowi podczas Płockiego Pikniku Lotniczego, w niedzielę nie zobaczymy na niebie żadnego pokazu.

Na informację z Urzędu Lotnictwa Cywilnego przyszło poczekać znacznie dłużej niż zakładano. Pomimo chęci kontynuowania pokazów w bardziej minimalistycznej formule, aby oddać hołd zmarłemu pilotowi podczas Płockiego Pikniku Lotniczego, w niedzielę nie zobaczymy na niebie żadnego pokazu.

- Działając z upoważnienia prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (...) przerywam pokaz lotniczy w Płocku, na który prezes Urzędu wyraził zgodę  wobec stwierdzenia zaistnienia zagrożenia bezpieczeństwa załóg lotniczych oraz publiczności ze strony statków powietrznych uczestniczących w pokazie - czytamy w piśmie z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Podano także powody decyzji. Po pierwsze środki łagodzące i zapobiegawcze w przypadku wypadku lotniczego na wodzie okazały się niewystarczające w stosunku do analizy ryzyka przedstawionej w programie pikniku złożonej przez organizatora do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. - Przeprowadzenie skutecznej akcji ratowniczej w przypadku wodowania samolotu nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Podjęta akcja ratownicza samolotu Jak-52 wykazała, że aktualnie występują bardzo trudne warunki panujące w rzece Wiśle, polegające na wysokim zmętnieniu wody (niemal zerowa widoczność), powstałe w wyniku gwałtownych opadów deszczu w ostatnim okresie czasu, a które zdecydowanie spowodowały, że przeprowadzone działania ratownicze okazały się nieskuteczne i uniemożliwiają sprawne przeprowadzenie ewentualnej akcji ratowniczej w przypadku wystąpienia podobnego zdarzenia lotniczego - czytamy w przysłanym piśmie z biura zarządzania bezpieczeństwem lotniczym.

Po drugie wspomniano o tym, że jak do tej pory nie wyjaśniono czy możliwą przyczyną wypadku lotniczego samolotu Jak-52 mogło być paliwo tankowane do samolotu podczas pikniki lotniczego. Dodano, że prokuratura podjęła decyzję o zaplombowaniu komory w cysternie, z której tankowano paliwo do samolotu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE