Reklama

Reklama

Z galerii handlowej zniknęły popularne sklepy. Wszystkie należały do sieci LPP

Opublikowano: czw, 21 lut 2019 10:14
Autor:

Z galerii handlowej zniknęły popularne sklepy. Wszystkie należały do sieci LPP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Galerii Wisła, która ostatnio przechodzi zmiany, nie kupimy już ubrań czy dodatków w Reserved, Mohito, Sinsay czy House. Niedawno można było zaobserwować stopniowo pakowany towar do pudeł w każdym z tych sklepów i nie miało to nic wspólnego ze zmianą kolekcji ubrań, które jeszcze zostały po wyprzedaży, na bardziej wiosenne.

Reklama

W Galerii Wisła, która ostatnio przechodzi zmiany, nie kupimy już ubrań czy dodatków w Reserved, Mohito, Sinsay czy House. Niedawno można było zaobserwować stopniowo pakowany towar do pudeł w każdym z tych sklepów i nie miało to nic wspólnego ze zmianą kolekcji ubrań, które jeszcze zostały po wyprzedaży, na bardziej wiosenne.

Wszystkie sklepy zniknęły jednocześnie i wszystkie te marki znajdują się w portfolio sieci LPP. W biurze prasowym tej sieci twierdzą, że stopniowo "dokonują remodelingu sklepów".

– Polska to dla nas rynek dojrzały i nasycony, dlatego planujemy koncentrować się w kraju nie na ilości, lecz raczej na jakości naszych salonów. W perspektywie kilku lat przebudowie i powiększeniu ulegną wszystkie salony LPP w Polsce. Masowo będziemy wdrażać również nowe koncepty sklepów. Mamy nadzieję, że dzięki temu docelowo będziemy w stanie zaprezentować naszym klientom pozostałe lokalizacje w jeszcze bardziej atrakcyjnej formie i w większym formacie. Obecnie prowadzimy także analizy portfolio bieżących lokalizacji naszych salonów, co wiąże się z przeglądem umów zawartych z centrami handlowymi pod kątem ich zgodności z rynkowymi warunkami najmu. Właściciele czy zarządzający centrami handlowymi, którzy nie są w stanie ich nam zagwarantować, muszą liczyć się z sytuacją, że niektóre salony zostaną przez nas zamknięte. Tak stało się z naszymi salonami w galerii Wisła.

A co z pozostałymi sklepami w Płocku? LPP stawia na galerię Mazovia. – Tam koncentrujemy się na  rozbudowie naszych sklepów. Od 2017 roku powiększyliśmy tam powierzchnię naszych salonów Reserved, House oraz Sinsay. W tym roku rozbudowie zostanie również poddany salon Cropp – informuje biuro prasowe LPP. Widać to zresztą po wejściu do galerii.

W galerii Wisła potwierdzają, że opuszczenie powierzchni sklepów było decyzją sieci LPP.

– Zmiany wśród najemców stanowią naturalny cykl w życiu galerii handlowej i mogą być wynikiem wielu czynników – wygaśnięcia umowy najmu, problemów marki, czy strategicznej decyzji samego najemcy. Tak też było w przypadku rzeczonych marek - decyzja o zamknięciu sklepów była decyzją sieci LPP – wyjaśnia dbająca o marketing galerii Wisła, Magdalena Michalska. – W miejscach po sklepach Reserved, Sinsay, Mohito, House w najbliższym czasie pojawią się nowe sklepy, w najnowocześniejszych konceptach, znanych i lubianych marek. Szczegółów nie możemy zdradzać, gdyż umowy są w fazie negocjacji. Już teraz możemy poinformować, że w marcu na lokal po Mohito swój lokal przeniesie (i jednocześnie powiększy) marka Big Star. O kolejnych otwarciach będziemy informować na bieżąco.

W Galerii Wisła odbywają się różne akcje charytatywne czy edukacyjno-społeczne. Najbliższa odbędzie się pod nazwą "Płock szyje szpitalne pluszaki". Organizatorzy akcji (w tym Sandra Panuś i Lidka Pokorska) chcą, razem z płocczanami, uszyć pluszaki, które zostaną przekazane do Szpitala Miejskiego Świętej Trójcy w Płocku, na Oddział Pediatryczny. Dzięki tej akcji dzieci będą mogły otrzymać kolorowego pluszaka, który umili pobyt w szpitalu i z którym wrócą do domu. Akcja zaplanowana jest w Galerii Wisła na 2 marca.

[ZT]21576[/ZT]

[ZT]21357[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (20)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.