Reklama

Wywróciła się żaglówka na jeziorze. Strażacy odpowiadali za akcję ratunkową

Opublikowano:
Autor:

Wywróciła się żaglówka na jeziorze. Strażacy odpowiadali za akcję ratunkową - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na miejscu strażacy dowiedzieli się od świadków, że żaglówką płynęły dwie osoby. Dostali informację, że jedna z nich mogła zniknąć pod wodą.

Na miejscu strażacy dowiedzieli się od świadków, że żaglówką płynęły dwie osoby. Dostali informację, że jedna z nich mogła zniknąć pod wodą.

Do akcji, do której doszło w piątek kilka minut po godz. 18.00 na Jeziorze Zdworskim, zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży-Pożarnej w Płocku, druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie, a także z OSP Łąck, specjalistyczny zastęp ratownictwa wodno-nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Strażacy z OSP Gąbin szybko zwodowali łódź i popłynęli na wskazane miejsce. Zastali tam wywróconą łódź. Na szczęście kadłuba trzymała się nie jedna, lecz dwie osoby.

- Wszyscy uczestnicy nieszczęśliwego zdarzenia byli cali i zdrowi. Podjęliśmy rozbitków na naszą łódź i bezpiecznie przetransportowaliśmy do brzegu, gdzie zadbaliśmy o ich komfort termiczny. Kolejnym zadaniem było postawienie przewróconej żaglówki. Wspólnymi siłami rozpoczęliśmy tą trudną operację. Po kilkunastu minutach żaglówka była już przy brzegu przekazana właścicielom. Na słowa uznania zasługują świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe i obserwowali sytuację, aby przekazać nam jak najwięcej informacji - podkreślają druhowie z OSP Gąbin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE