Wyszarpali zwycięstwo! Mordercze pięć setów siatkarzy KPS Płock

Autor: | Zdjęcie: KPS Płock

Wyszarpali zwycięstwo! Mordercze pięć setów siatkarzy KPS Płock - Zdjęcie główne

Siatkarze KPS po meczu w Mszczonowie | foto KPS Płock

WiadomościTrwa bardzo dobra passa siatkarzy z Płocka, walczących w pierwszej lidze mazowieckiej. W sobotę odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, choć przegrywali już 1:2 w setach.

Płocczanie to beniaminek ligi, spisują się bardzo dobrze. W tym sezonie do grona sponsorów dołączył m.in. Orlen, a KPS zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli.

W 2024 roku płocczanie pokonali na wyjeździe wicelidera ligi SPS Radmot Jedlińsk, a nastepnie Herkulesa Sulejówek, PSG KPS Siedlce II oraz MOS Iskrę Warszawa.

W sobotę KPS zmierzył się w Mszczonowie z miejscowym, solidnym UKS Olimpijczyk 2008. Gospodarze bardzo wysoko postawili poprzeczkę, wygrali pierwszego seta 25:22.

Siatkarze z Płocka wygrali drugą partię do 21, a w trzeciej rozgorzał prawdziwy bój. Ostatecznie na przewagi 27:25 wygrał Mszczonów i objął prowadzenie 2:1.

Sytuacja KPS stała się bardzo trudna, ale płocczanie nie odpuścili, wygrali czwartego seta 25:20 i dość pewnie piątą partię 15:11, tym samym triumfując w tym trudnym pojedynku 3:2.

KPS jest trzeci w tabeli, wciąż ma szansę na drugą pozycję, gwarantującą udział w walce o drugą ligę centralną.

Już w niedzielę 10 marca o godzinie 13:00 w hali Zespołu Szkół nr 1 w Płocku siatkarze KPS zagrają z RAS 6 Szydłowiec. Zapraszamy na trybuny, wstęp wolny!

UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów - KPS Płock 2:3 (25:22, 21:25, 27:25, 20:25, 11:15)