Reklama

Wyremontują kamienicę w centrum [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wyremontują kamienicę w centrum [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamierza nie tylko doprowadzić do stanu użyteczności zrujnowane zabytkowe kamienice przy Kwiatka 3 czy przy Sienkiewicza naprzeciwko więzienia, ale ma też w planach remont kolejnej ruiny - budynku przy Padlewskiego 6.

W tym roku Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamierza nie tylko doprowadzić do stanu użyteczności zrujnowane zabytkowe kamienice przy Kwiatka 3 czy przy Sienkiewicza naprzeciwko więzienia, ale ma też w planach remont kolejnej ruiny - budynku przy Padlewskiego 6.

Tylko w tej chwili MTBS remontuje dwie kamienice w centrum miasta. Jak już pisaliśmy, trwa m.in. przebudowa zabytkowej kamienicy przy Kwiatka 3. Prace są bardzo skomplikowane, między innymi dlatego, że zgodnie z decyzją konserwatora zabytków oryginalna miała zostać frontowa ściana w pierzei od Kwiatka.

Zdecydowanie łatwiej jest z pracami przy Sienkiewicza 25. Zrujnowany parterowy budynek vis a vis więzienia, a także przylegająca doń dwukondygnacyjna oficyna nie są zabytkami i nie mają wartości dla zabytkowej tkanki miejskiej, dlatego  zostaną rozebrane. W ich miejsce powstanie nowy dwupiętrowy budynek. Nie tak dawno spółka rozstrzygnęła przetarg na tę inwestycję - obiekt przy Sienkiewicza zbuduje za 2 mln zł Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych „Budrox” z Gostynina. - Wczoraj, w czwartek nastąpiło przekazanie placu budowy więc myślę, że wykonawca szybko rozpocznie prace, bo na tę inwestycję ma 12 miesięcy - ocenia prezes spółki, Mirosław Kłobukowski.

Łącznie do 2016 w obu kamienicach ma powstać 37 nowych mieszkań komunalnych. Część kosztów pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego.

Jak czytamy w komunikacie BGK z grudnia ub. roku, na dofinansowanie może liczyć również remont kolejnej kamienicy w centrum Płocka, tym razem przy Padlewskiego 6, w której ma powstać jedenaście mieszkań.

Ponadstuletni budynek już od lat jest w fatalnym stanie technicznym. Odrapany, z odpadającym tynkiem, który odsłania czerwoną cegłę straszy swoim wyglądem. Nie lepiej jest wewnątrz - przez panującą wilgoć na ścianach rozgościł się grzyb, zimą zamarzają rury.

Prezes Mirosław Kłobukowski liczy, że jeszcze w tym roku uda się ruszyć z kapitalnym remontem budynku.  - Obiekt jest już przygotowany do rozpoczęcia inwestycji, czekamy tylko na wykwaterowanie pozostałych rodzin - informuje prezes MTBS. - Planujemy zacząć jego modernizację i remont także w IV kwartale tego roku.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

Zdjęcia z nietypowej budowy zobacz w naszej galerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE