Reklama

Wypadek w Orlenie. Sześć osób rannych

Opublikowano:
Autor:

Wypadek w Orlenie. Sześć osób rannych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z naszych informacji wynika, że dziś, w środę rano doszło do wypadku na terenie PKN Orlen. Wstępne doniesienia wskazują, że sześć osób zostało rannych. Na szczęście obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Z naszych informacji wynika, że dziś, w środę rano doszło do wypadku na terenie PKN Orlen. Wstępne doniesienia wskazują, że sześć osób zostało rannych. Na szczęście obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Zarówno policja, jak i straż pożarna potwierdzają, że dziś, w środę, ok. 9.15 na terenie Orlenu doszło do wypadku przy pracy. - Na miejscu są policjanci i prokurator, prowadzą ustalenia w tej sprawie - mówi rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek. - Na razie wiemy tylko, że sześć osób ucierpiało w tym wypadku. W jakim są stanie - w tej chwili nie wiadomo. Na razie nie znamy więcej szczegółów.

Z naszych niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że wypadek wydarzył się na instalacji Olefin II. - Do zdarzenia doszło na pierwszej zmianie, poparzeni zostali monterzy pracujący przy wymienniku  - powiadomił nas anonimowo czytelnik.

Orlen potwierdza, że doszło do wypadku, w którym sześć osób doznało obrażeń, na szczęście niezagrażających życiu.

- Podczas prac związanych z uruchomieniem instalacji Olefin doszło do niewielkiego zapłonu węglowodorów lotnych na będącej w postoju i wyłączonej z ruchu technologicznego części instalacji - poinformowało nas biuro prasowe koncernu. - W wyniku tego zdarzenia obrażeniom uległo 6 pracowników firmy zewnętrznej wykonujących prace remontowe. Z wstępnych ustaleń służb medycznych, które wraz z jednostką zakładowej straży pożarnej natychmiast przybyły na miejsce zdarzenia, wynika, że nie ma zagrożenia życia poszkodowanych. Wszyscy trafili na obserwację medyczną do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku.

Koncern podaje, że dwóch spośród sześciu poszkodowanych pracowników opuściło już szpital, dwaj jeszcze dziś zostaną wypisani, a pozostali dwaj pozostaną na obserwacji. - Przyczyny zdarzenia wyjaśni powołana w tym celu komisja specjalistów z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej - zapowiada koncern. Dodaje też, że instalacja Olefin składa się z dwóch ciągów technologicznych. Jeden z nich jest w trakcie rozruchu i jeszcze dziś spodziewane są z niego produkty, natomiast drugi jest wyłączony z pracy, a zostanie włączony, gdy służby utrzymania ruchu technologicznego zdecydują o jego bezpiecznym uruchomieniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE