Reklama

Wymień swe elektrośmieci na świeże owoce

Opublikowano:
Autor:

Wymień swe elektrośmieci na świeże owoce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto w sobotę 24 sierpnia przyniesie do Galerii Wisła zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, będzie mógł wymienić go na owoce.

Kto w sobotę 24 sierpnia przyniesie do Galerii Wisła zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, będzie mógł wymienić go na owoce.

Pomysłodawcą akcji „Recykling daje owoce” jest ekolog i podróżnik z Wrocławia Dominik Dobrowolski. Partnerzy to Remondis Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku, Koło Naukowe Energii Odnawialnej i Recyklingu Odpadów NAVITAS oraz Galeria Wisła.

Każda osoba, która w sobotę 24 sierpnia w godzinach 10-15 przyniesie do Galerii Wisła pralkę, lodówkę, telewizor czy inny sprzęt elektryczny, otrzyma garść świeżych, zdrowych owoców. Dlatego warto przynieść choćby najmniejszą rzecz.

„Recykling daje owoce” to główne hasło akcji promującej selektywną zbiórkę odpadów i recykling surowców wtórnych. W tym nasze działania dotyczą zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – powiedział Dominik Dobrowolski. – Mało osób zdaje sobie sprawę, ile skarbów mieści w sobie telewizor, pralka czy lodówka. Akcja ma na celu uświadomienie, że w selektywną zbiórkę powinni być zaangażowani wszyscy: młodzież, dorośli, lekarze, ekspedientki czy maszyniści. W ten sposób dbamy o swoje zdrowie i otaczającą nas przyrodę. Elektro-odpady należą są niebezpieczne, dlatego nie wolno wyrzucać ich z tradycyjnymi odpadami komunalnymi. „Recykling daje owoce” to prosta i niezwykle ważna akcja, która polega na tym, ze za przyniesione elektro-śmieci mieszkańcy otrzymują garść owoców. Ten skromny, zdrowy podarunek ma pokazać że selektywna zbiórka wszystkim się opłaca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE