Reklama

Wymiana walut online sposobem na oszczędzanie

Opublikowano:
Autor:

Wymiana walut online sposobem na oszczędzanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdy stajemy przed koniecznością wymiany waluty, udanie się do pierwszego lepszego kantoru nie zawsze jest najlepszą decyzją. Konkurencja w tym segmencie rynku sprawia, że dziś każdy zainteresowany wymianą walut może uzyskać korzystną dla siebie cenę i tym samym zaoszczędzić na transakcji. Gdzie zatem warto wymieniać waluty?

Gdy stajemy przed koniecznością wymiany waluty, udanie się do pierwszego lepszego kantoru nie zawsze jest najlepszą decyzją. Konkurencja w tym segmencie rynku sprawia, że dziś każdy zainteresowany wymianą walut może uzyskać korzystną dla siebie cenę i tym samym zaoszczędzić na transakcji. Gdzie zatem warto wymieniać waluty?

Wejście Polski do Unii Europejskiej sprawiło, że dziś, w ramach strefy Schengen, możemy przemieszczać się bez ograniczeń po niemalże całej Europie. Podróż za granicę, czy to w celach służbowych, czy też prywatnych, wymaga posiadania w portfelu lub na rachunku bankowym pieniędzy w walucie docelowego kraju, np. euro czy dolarów amerykańskich. By wymienić gotówkę lub część środków zgromadzonych na koncie, można skorzystać z usług kantorów stacjonarnych, kantorów online lub banków. Alternatywą dla nich są internetowe platformy wymiany walut. By wymienić walutę po korzystnym dla siebie kursie, warto dokładnie zapoznać się z poszczególnymi rozwiązaniami.

Korzystny kurs…

Wymieniając walutę zwracamy uwagę na jej kurs – on decyduje czy dany produkt lub usługa, za którą płacimy jest dla nas tańsza czy droższa od naszych oczekiwań. Osoby zajmujące się wymianą walut od lat doskonale orientują się nie tylko w kursach walut, którymi operują, lecz także mają wiedzę na temat tego, gdzie dokonać wymiany, by była ona najbardziej korzystna. Inaczej jest w przypadku tych, którzy walutę wymieniają sporadycznie.

Przed podjęciem decyzji o wymianie waluty w danym kantorze czy banku, musimy porównać oferty przynajmniej kilku usługodawców, by możliwe było wskazanie najbardziej atrakcyjnej. To jednak nie zawsze rozwiązuje problem, bo kursy walut zmieniają się bardzo szybko. Wahania te dotyczą także euro, franka szwajcarskiego czy dolara amerykańskiego – czyli najchętniej wymienianych walut w Polsce.

Konsekwencje wahań kursów walut mogą być dotkliwie odczuwalne przez konsumentów jak i przedsiębiorców.

…umożliwia oszczędzanie!

Korzystając z internetu, możemy szybko porównać kursy walut w bankach, kantorach stacjonarnych i w tych internetowych. Wyniki nawet krótkiej analizy nas zszokują – różnice w oferowanych kursach każdej z tych instytucji różnią się, czasem nawet o kilkanaście procent. Jak to jest możliwe?

Internetowa natura kantoru wymiany walut sprawia, że jest on w stanie zaoferować swoim Klientom bardzie korzystne kursy walut niż standardowe placówki czy banki. Stosunkowo wysokie koszty zaplecza informatycznego są równoważone przez serwisy internetowej wymiany walut praktycznie nieograniczonym zasięgiem działalności.

Ponadto kursy walut w dobrych kantorach internetowych jak np. na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex – dzięki temu Klient ma dostęp do kursów bez opóźnienia czasowego, co pozwala na bieżąco podejmować decyzje.

Dokonanie transakcji wymiany walut na ergokantor.pl jest bardzo proste: niezbędne jest posiadanie dwóch rachunków – złotówkowego i walutowego. Po zarejestrowaniu się w serwisie, wybieramy kurs waluty i kwotę, a następnie dokonujemy przelewu na konto ergokantor.pl Przelew zwrotny z ergokantor.pl na konto Klienta trwa z reguły do 15-30 minut!

Ile można zaoszczędzić?

Na stronie ergokantor.pl znajdziemy specjalny kalkulator korzyści, który pozwoli nam przekonać się jak bardzo opłacalna jest transakcja – wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy. Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!

Dobry kantor prowadzi przejrzystą politykę cenową, przelewy do większości banków są bezpłatne. Oszczędności, o czym jednak należy pamiętać, zależą także od kwoty środków, które wymieniamy. Im większą kwotę wymieniasz tym więcej oszczędzasz.

Poza kwestią finansową, nie można zapomnieć o szybkości, z jaką następuje wymiana. Przeprowadzenie transakcji online nie wymaga przecież szukania kantoru czy wizyty w najbliższej placówce banku. Ma to duże znaczenie wówczas, gdy czeka nas nieplanowany wyjazd za granicę. W takiej sytuacji o wymianie waluty nie trzeba myśleć jeszcze w kraju – równie dobrze transakcję można przeprowadzić za granicą, bo potrzebny jest do niej tylko dostęp do sieci internetowej i karta do rachunku walutowego, którą dokonamy płatności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE