Reklama

Wylotówka na Warszawę zmieni się w dwupasmówkę

Opublikowano:
Autor:

Wylotówka na Warszawę zmieni się w dwupasmówkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyszogrodzka przy wyjeździe z Płocka w kierunku Warszawy będzie przebudowana. Prace nad inwestycją mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Wyszogrodzka przy wyjeździe z Płocka w kierunku Warszawy będzie przebudowana. Prace nad inwestycją mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Obecnie trwają prace nad ostatecznym kształtem porozumienia miasta z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja planowana jest na lata 2018-2022.

[ZT]16605[/ZT]

Przebudowa miałaby dotyczyć drogi od ul. Armii Krajowej (mniej więcej na wysokości salonu samochodowego) do granic miasta.

Na odcinku od ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Harcerską i ok. 400 m za nim powstać ma dwupasmowa jezdnia, która znacznie ułatwiałaby wjazd do miasta i wyjazd w kierunku Warszawy. Poszerzanie trasy wymaga pobudowania mostu drogowego nad Rosicą. Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. inwestycji informuje, że będzie to duży obiekt.

- Mamy jednak w tym miejscu możliwość zastosowania nieco tańszej technologii, niż budowanie typowego mostu, gdzie jest płyta. Pod dwie jezdnie zostanie wsunięte „pół rury”, a resztę wypełnia się gruntem – opowiada o planowanym obiekcie zastępca prezydenta ds. inwestycji.

Za przeprawą nad Rosicą, na skrzyżowaniu z ul. Harcerską powstanie rondo. Ten fragment arterii będzie poszerzony o jedno pasmo. Powstanie więc jezdnia 2+1.

Inwestycję sfinansują ratusz i GDDKiA. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pobuduje też drogę z Płocka do Wyszogrodu.

W przypadku zgodnego podpisania w najbliższym czasie porozumienia miasta i GDDKiA, jeszcze w tym roku możemy poznać wykonawcę inwestycji. Realizacja przebudowy trasy miałaby zakończyć się w roku 2022.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE