W czwartek w Belwederze w Warszawie miała miejsce oficjalna ceremonia wręczenia odznaczeń kilkudziesięciu osobom zasłużonym. Lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński otrzymał Złoty Krzyż Zasługi "za zasługi w działalności artystycznej i charytatywnej".
Odznaczenia prezydenta. Doborowe towarzystwo
Odznaczenie w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Andrzej Dera. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Piotr Żyła, Halina Frąckowiak, Henryk Apostel, Iwona Baumgart, Emilian Kamiński (pośmiertnie).
W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP prof. Piotr Gliński, Zastępca Szefa Instytutu Pamięci Narodowej, Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz, Członek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski prof. Krzysztof Szwagrzyk oraz Członek Kapituły Orderu Orła Białego Bronisław Wildstein.
- Z ogromną wdzięcznością i wzruszeniem przyjąłem dziś Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w działalności artystycznej i społecznej. Dziękuję Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Panu Andrzejowi Dudzie za to wyjątkowe wyróżnienie – to dla mnie wielki zaszczyt - napisał Świerzyński na profilu Bayer Full na FB.
Dziękował również rodzinie, rodzinie muzycznej, fanom, przyjaciołom, bliskim – za nieustanne wsparcie, dobre słowo i obecność przez te wszystkie lata.
- To także Wasza nagroda. Działamy dalej – z sercem i pasją! - dodał.
Kariera Sławomira Świerzyńskiego
Artysta spod Płocka ma 64 lata, urodził się w Gostyninie. Z wykształcenia jest technikiem instrumentów muzycznych. W 1984 założył zespół Bayer Full, przez wiele lat jeden z najpopularniejszych w nurcie disco polo.
Zespół wylansował m.in. takie przeboje jak: "Wszyscy Polacy to jedna rodzina", "Majteczki w kropeczki" "Blondyneczka", "Serce me zabrałaś", "Cyganeczka Janeczka",
W 1995 r. z zespołem Bayer Full zaangażował się w kampanię wyborczą kandydata na urząd Prezydenta RP Waldemara Pawlaka. Sam z listy PSL bezskutecznie startował do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 1997, 2007, 2011 i 2015 oraz do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w wyborach samorządowych w 2002, 2006, 2010 i 2014. 28 lutego 2019 zrezygnował z członkostwa w partii.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.