Reklama

Wykorzystanie seksualne nieletnich. O czym jeszcze będą debatować biskupi?

Opublikowano:
Autor:

Wykorzystanie seksualne nieletnich. O czym jeszcze będą debatować biskupi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskupi z całej Polski po raz kolejny spotkają się na Plenarnej Konferencji Episkopatu Polski. Obrady dotyczyć będą młodzieży, jednak nie zabraknie również trudnych, dla polskiego Kościoła, tematów.

Biskupi z całej Polski po raz kolejny spotkają się na Plenarnej Konferencji Episkopatu Polski. Obrady dotyczyć będą młodzieży, jednak nie zabraknie również trudnych, dla polskiego Kościoła, tematów.

25 i 26 września będą ważnymi dniami dla Kościoła Katolickiego. Na obrady Episkopatu Polski przybędą biskupi z całego kraju. Inauguracja obrad odbędzie się w płockiej katedrze, a dzień później w parafia św. Bartłomieja.

-Centralnym wydarzeniem naszego spotkania będzie Eucharystia sprawowana w Bazylice Katedralnej we wtorek, 25 września o godzinie 18 – mówi ks. Piotr Libera biskup płocki. -  Natomiast następnego dnia o godzinie 7:30 w płockiej Farze będzie msza święta poranna biskupów przed obradami.

Co więcej, zebranie plenarne nie odbywa się w naszym mieście po raz pierwszy. Biskupi wielokrotnie przyjeżdżali na obrady, jednak po raz pierwszy dotrą wszyscy.

-Przed nami wyjątkowe wydarzenie – dodaje Libera. - Przez dwa dni Płock i Diecezja Płocka będą gościć Polski Episkopat. Motywem tego spotkania będzie 450 rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. Człowieka, który osiągnął szczyty świętości. Natomiast sama konferencja episkopatu, w dziejach naszej prastarej diecezji, spotyka się już  po raz 380.

Oprócz upamiętnienia św. Stanisława Kostki, który zginął śmiercią męczeńską, konferencja poświęcona będzie młodzieży. Ponadto biskupi odniosą się do listu nadesłanego z serca Kościoła Katolickiego-Watykanu.

-Główny temat obrad w Płocku brzmi: młodzież, wiara i rozeznawanie powołania – wyjaśnia biskup - Tematyka obrad skupiać będzie się wokół duszpasterstwa młodzieży w Polsce przed XV zgromadzeniem ogólnym biskupów. Pojawi się również wątek ostatniego listu papieża Franciszka do ludu Bożego z 20 sierpnia.

Polscy biskupi pochylą się również nad ostatnio głośnym tematem. Problem nadużyć seksualnych wśród nieletnich nie mógł zostać pominięty podczas konferencji.

-Oczywiście młodzież będzie naszym głównym tematem, natomiast poruszony zostanie wątek prewencji w odniesieniu do nadużyć seksualnych wobec małoletnich – mówi Ks. Mirosław Milewski biskup diecezji Płockiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE