Reklama

Reklama

Wydziały w ratuszu od dwóch miesięcy bez szefów. Kto nimi kieruje?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Wydziały w ratuszu od dwóch miesięcy bez szefów. Kto nimi kieruje? - Zdjęcie główne

Prezydent Andrzej Nowakowski ogłasza Artura Zielińskiego swoim zastępcą | foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o wydziałach rozwoju i polityki gospodarczej miasta oraz inwestycji i remontów. Ratusz wciąż nie wyłonił nowych dyrektorów.

Reklama

Na przełomie maja i czerwca - w ratuszu - z posadą dyrektorki wydziału rozwoju i polityki gospodarczej miasta pożegnała się Aneta Pomianowska-Molak. Niedługo później, bo w drugiej połowie czerwca, ówczesny dyrektor wydziału inwestycji i remontów Artur Zieliński został (na miejsce Jacka Terebusa, który złożył rezygnację) powołany na stanowisko wiceprezydenta ds. rozwoju i inwestycji. Mamy drugą połowę sierpnia, czyli minęły ponad dwa miesiące, a te dwa wydziały wciąż nie mają swoich nowych szefów. Wyjaśnijmy, że w przypadku tych posad ratusz może ogłosić konkurs, ale może też wskazać swojego innego pracownika, który na nie awansuje. Jak dotąd jednak nic się w tym temacie nie zadziało.

W Biuletynie Informacji Publicznej nie ma żadnej informacji o tym, kto kieruje pracą tych wydziałów. Czyli też nikt nie został powołany, by czasowo pełnić dyrektorskie obowiązki, co wskazuje na to, że nie ma w urzędzie miasta osoby, która mogłaby się tym zająć.

Z pytaniami o tę sytuację zwróciliśmy się do ratusza. Oto nadesłana przez biuro prasowe odpowiedź:

"Jeszcze nie została podjęta decyzja w jaki sposób będą wyłonieni nowi dyrektorzy obu wydziałów, czy to nastąpi w drodze awansu wewnętrznego, czy konkursu. Nikomu nie powierzono pełnienia obowiązków dyrektora wydziału inwestycji i remontów ani wydziału rozwoju i polityki gospodarczej. Kieruje nimi bezpośrednio wiceprezydent Artur Zieliński.”

Dodajmy, że osoby, które obejmą te stanowiska, patrząc na oświadczenia majątkowe dyrektorów w UMP, będą mogły liczyć na całkiem wysokie zarobki. Oczywiście ich wypłaty zapewne będą zależały od ich doświadczenia i kwalifikacji. Ale warto zwrócić uwagę, że dyrektorka wydziału rozwoju i polityki gospodarczej miasta Aneta Pomianowska-Molak, z tytułu tego zatrudnienia w 2020 roku osiągnęła dochód 174 tys. zł. Dyrektor wydziału inwestycji i remontów nie ma obowiązku składania oświadczenia majątkowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy