Reklama

Wybuch zbiorników tuż obok Orlenu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wybuch zbiorników tuż obok Orlenu [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoną zbiorniki z rozpuszczalnikami i pobliski garaż tuż obok Orlenu przy Zglenickiego. Nad zakładem unoszą się kłęby czarnego dymu.

Płoną zbiorniki z rozpuszczalnikami i pobliski garaż tuż obok Orlenu przy Zglenickiego. Nad zakładem unoszą się kłęby czarnego dymu.

Kilka minut po 11.00 na terenie firmy Solvent tuż przy biurowcu spółki Orlen Paliwa przy Zglenickiego nastąpił wybuch, chwilę później pojawiły się płomienie, a wraz z nimi czarny, gęsty dym.  - Wiadomo, że na terenie firmy doszło do wybuchu i pożaru zbiorników, w których magazynowano substancje toksyczne takie jak toluen i ksylen - informuje rzecznik płockiej straży pożarnej, Edward Mysera. - W wyniku promieniowania cieplnego pożarem został objęty również pobliski garaż.  Na szczęście nikt nie ucierpiał, a pracownicy firmy ewakuowali się z pobliskich budynków zanim przyjechała straż pożarna.

W tej chwili płomienie gasi dziewięć jednostek straży pożarnej, w tym dwa zastępy zakładowej straży Orlenu. Według strażaków, nie ma niebezpieczeństwa, że ogień rozprzestrzeni się dalej.  - Sytuacja jest opanowana, ale dogaszanie pożaru potrwa jeszcze ok. dwóch godzin - ocenia rzecznik.

W tej chwili nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, okoliczności wyjaśni postępowanie z udziałem biegłych.  Firma przy Zglenickiego produkuje przede wszystkim rozpuszczalniki, ale ma na składzie również inne łatwopalne i wybuchowe materiały chemiczne.

Fot. Michał Woja, czytelnik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE