Reklama

Reklama

Wybrano zarząd płockiej "Solidarności". Duda: Ochrona pracy to sól działalności związkowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: solidarnoscplock.pl

Wybrano zarząd płockiej "Solidarności". Duda: Ochrona pracy to sól działalności związkowej - Zdjęcie główne

foto solidarnoscplock.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami walny zjazd delegatów lokalnych struktur NSZZ "Solidarność". Wybrano członków zarządu regionu i przewodniczącego. Jednym z gości był Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "S".

Reklama

Podczas zjazdu, który miał miejsce w ostatnich dniach kwietnia, podsumowano pięcioletnią kadencję obecnego zarządu. Odbyło się także głosowanie nad kolejną - na lata 2023-2028.

Przewodniczącym, po raz kolejny, został Andrzej Burnat. Wygrał on większością spośród 107 głosów. 

- Bardzo się cieszę, że członkowie związku ponownie mi zaufali - mówił po wyborach. - Odbieram to jako wielkie zobowiązanie i przyzwolenie na dalszy rozwój związku. 

Jak podkreślał Burnat, związek cały czas stawia na rozwój.

- W tak trudnych warunkach, jak pandemia i wybuch wojny, udało się zwiększy liczebność regionu płockiego z 6,2 do 7,5 tys. członków - wyliczał. - Jesteśmy wszędzie, gdzie organizowane są akcje komisji krajowej. Szczególny nacisk położyliśmy zaś na te miejsca w regionie, gdzie przy dużym zatrudnieniu było małe uzwiązkowienie. 

Podczas zjazdu obecny był także Piotr Duda, przewodniczący komisji krajowej "Solidarności". Dziękował on Burnatowi i przypominał, o istocie całej organizacji.

- Ochrona pracy, zapobieganie wypadkom to sól działalności związkowej - mówił do zebranych Duda. - Solidarność ma ją wpisaną w swoim statucie.

Podkreślał też rolę związku w trudnych czasach pandemii oraz wojny. - Kiedy politycy bali się jechać na Ukrainę, ja sam z moimi współpracownikami pojechaliśmy do Kijowa czy Buczy. W miejscach, gdzie terroryści Putina dokonali masowych mordów - mówił. 

Podczas zjazdu wybrano także skład zarządu regionu, który tworzą 23 osoby. To, poza przewodniczącym Andrzejem Burnatem, tworzą go także: Marek Balkowski, Marlena Borkowska, Katarzyna Dubielak, Wisława Frydrychowska, Jarosław Grzelecki, Ewa Kacner, Arkadiusz Karszewski, Stanisław Krakowski, Marek Krysztofiak, Rafał Ciecierski, Elżbieta Lewandowicz, Rafał Lewandowski, Józef Mróz, Krzysztof Niewiadomski, Waldemar Pawłowski, Andrzej Rutkowski, Mariusz Smardzewski, Mirosław Szelągowski, Stanisław Szkopek, Krystyna Szymczak-Kotowska, Arkadiusz Woźniak i Franciszek Wrześniewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy