Reklama

Reklama

Wybrano laureatów nagrody marszałka. Wśród nagrodzonych płocczanka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Materiały prasowe

Wybrano laureatów nagrody marszałka. Wśród nagrodzonych płocczanka - Zdjęcie główne

foto Fot. Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami kolejna, XXI już edycja Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Spośród 107 nadesłanych zgłoszeń wybrano 10 laureatów. Doceniono tych, którzy swoją postawą promują Mazowsze. Wśród nich jest płocczanka.

Reklama

Wyróżniono artystów, społeczników i naukowców, których zgłosiły samorządy i organizacje pozarządowe. Każdy z nich otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł oraz pamiątkową statuetkę i dyplom. 

-  To uhonorowanie niepospolitych pomysłów i twórczych inicjatyw, a w naszym regionie nie brakuje ludzi wyjątkowych, którzy wręcz z pasją angażują się w działalność kulturalną, naukową czy społeczną - przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Trzeba ich nagradzać i wspierać, bo efekty ich pracy są imponujące i odbijają się echem nie tylko tu na Mazowszu, ale wręcz na całym świecie - stwierdził. 

Nagroda marszałka przyznawana jest od 21 lat. Przyznawana jest wybitnym i aktywnym społecznie ludziom, organizacjom i stowarzyszeniom, które prowadzą działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza oraz służą rozwojowi i promocji regionu. 

W gronie dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in.: ks. Jan Twardowski, Wojciech Siemion, Jerzy Janicki, Sława Przybylska, Maja Komorowska, czy Jerzy Hoffman. Do tego znakomitego grona dołączyło kolejnych 10-ciu laureatów. Wśród nich jest płocczanka, Małgorzata Grabowska-Panek. 

Laureatka to rodowita płocczanka, której pasją od najmłodszych lat był taniec. Zaczynała w Państwowym Ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W 2003 r. została instruktorem i choreografem Zespołu Tańca Ludowego „Masovia”, a od 2013 r. pełni funkcję Kierownika Akademickiego Centrum Kultury Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Pod jej przewodnictwem w 2014 r. zespół otrzymał Nagrodę Marszałka, a w 2017 r. został odznaczony medalem „Pro Mazovia”. Grupa, dzięki swojej aktywności i różnorodności programu artystycznego, jest wizytówką Płocka i regionu Mazowsze. 

- Moim marzeniem jest by zespół się rozwijał - mówiła Małgorzata Grabowska-Panek. -Chcę, by na salę trafiali nowi uczniowie, by zakochali się w tańcu. Zależy mi na rozwoju, nowych układach i aranżacjach, byśmy koncertowali i się rozwijali. By o zespole „Masovia” było głośno - zdradziła.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie mazovia.pl. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy